הדפסה

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד פש"ר 60821-11-16

לפני כבוד השופטת מרב בן-ארי

בעניין: פקודת פשיטת הרגל [נוסח חדש], התש"ם-1980
ובעניין:

המבקש/ת / החייב/ת:

אורטל אוחנה

נגד

המשיב:

1.כונס נכסים רשמי תל אביב
2.אסף איל (נאמן)

החלטה

1. בקשה לביטול הליך.

2. צו כינוס לנכסי החייבת ניתן ביום 1.2.17.

3. ביום 22.1.19 החייבת הוכרזה פושטת רגל ונקבעה תכנית פירעון בעניינה לפיה תוסיף לקופת הכינוס סך של 49,500 ₪ באמצעות 12 תשלומים חודשיים שווים ורצופים בסך של 500 ₪ ו- 58 תשלומים נוספים בסך של 750 ₪.

4. ביום 10.2.20 הנאמן עתר לראשונה להורות על ביטול הליך מן הטעם שהחייבת לא עומדת בצו התשלומים החודשי וצברה פיגורים בסכום של 3,500 ₪.

5. החייבת לא הגיבה לבקשה אולם סילקה את חוב הפיגורים.

6. בבקשה שלפני הנאמן עתר בשנית להורות על ביטול ההליך מן הטעם שהחייבת צברה חוב פיגורים נוסף בסכום של 4,740 ₪.
ביום 24.9.20 הורתי לחייבת לסלק את חוב הפיגורים עד ליום 30.10.20. באותה החלטה הבהרתי לחייבת שככל שלא תסיר את חוב הפיגורים, ההליך יבוטל.

6. החייבת הגיבה לבקשה אולם לא צירפה תצהיר ואסמכתאות לתגובתה. במצב זה, ניתנה לחייבת ארכה להגיש תגובה מתוקנת.

7. היום החייבת הגישה תגובה מתוקנת מטעמה (תגובה שהוגשה באיחור) אשר נתמכה בתצהיר אולם גם תגובה זו לא נתמכה באסמכתאות נדרשות. עיון בתגובה מעלה שאין כל שינוי בין תגובה זו לבין תגובה קודמת שהוגשה.

8. לטענת החייבת מאז אישור תכנית הפירעון נולדו לה שני ילדים, כיום היא נמצאת בחל"ת עקב משבר הקורונה והיא אינה יכולה לעמוד בצו התשלומים שנקבע בעניינה.
אשר על כן היא עותרת להעמיד את צו התשלומים על סך של 200 ש"ח למשך התקופה הקרובה ועד "שיסתיים משבר הקורונה".

9. למעשה החייבת עותרת לשנות את תכנית הפירעון.

10. על מנת שניתן יהיה לדון בבקשה, על החייבת היה לצרף אסמכתאות ביחס להוצאותיה והכנסותיה הנטענות לרבות תשלום דמי אבטלה או קצבאות אחרות אולם היא לא עשתה כן.

11. לא ניתן להמשיך לנהל את ההליך בדרך זו. בוודאי שלא ניתן לדעת מתי יסתיים "משבר הקורונה" ולהאריך עד אין קץ את תכנית הפירעון כאשר מנגד עומדת ציפייה לגיטימית של הנושים וזכותם הקניינית לקבל דיבידנד לידם מהר ככל הניתן. מצופה מהחייבת שנמצאת בהליך של פשיטת רגל לעשות כל שביכולתה לחזור למעגל העבודה ולצמצם הוצאותיה ככל שניתן.

12. לאחר עיון בבקשה ובתגובה אני מורה כדלקמן:

החייבת תסיר את חוב הפיגורים בתוך 30 ימים מהיום, שאם לא כן ההליך יבוטל.
רק לאחר הסרת חוב הפיגורים, בקשתה של החייבת לשינוי תכנית הפירעון תידון. לצורך כך, החייבת תמציא לידי הנאמן דוחות חודשיים לחודשים אוגוסט - ינואר 2021 מגובים באסמכתאות נדרשות. התנהלותה של החייבת תיבחן בתוך תקופה זו והנאמן יגיש תגובה משלימה בתוך 60 ימים מהיום.

ניתנה היום, א' כסלו תשפ"א, 17 נובמבר 2020, בהעדר הצדדים.