הדפסה

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד פש"ר 3216-05-17

מספר בקשה:14
לפני כבוד השופטת שרון גלר

בעניין: פקודת פשיטת הרגל [נוסח חדש], התש"ם-1980
ובעניין:

המבקשת:

ספיר כהן

נגד

המשיבים:

  1. כונס הנכסים הרשמי
  2. עו"ד אמירה נהיר (מנהלת מיוחדת)
  3. אברהם כהן (חייב)

החלטה

בקשת המבקשת להחרגת חוב המזונות מההליך ולחלופין לקציבת מזונות.

המבקשת עתרה להעמדת סכום המזונות בהתאם להסכמות הצדדים שקיבלו תוקף של פסק דין בביהמ"ש המוסמך (2,400 ₪ עבור שני ילדיהם הקטינים, בגילאי 5 ו-7). המבקשת טענה בהרחבה בעניין הכנסות החייב וטענה כי הוא אינו מציג תמונה מלאה ביחס למצבו, כי שילם 30,000 ₪ בתשלום אחד לשם החייאת ההליך וכי הוא חי ברמת חיים גבוהה.

החייב הכחיש טענות המבקשת לעניין הכנסותיו ו עתר לקציבת מזונות בסך 1,000 ₪ עבור שני הקטינים. החייב ציין כי המבקשת חיה ברמת חיים גבוהה, כי הוריה אמידים וכי הילדים שוהים אצל שני הצדדים לפרקי זמן שווים- משמורת משותפת .

המנהלת המיוחדת המליצה לפטור את החייב מתשלום דמי המזונות נוכח הכנסות ה מבקשת, העובדה שחיה ברמת חיים גבוהה ולאור המשמורת המשותפת.

המבקשת השיבה לתגובות ועמדה על בקשתה.

אין מקום להחרגת החוב מההליך ולניהול הליכי גבייה מחוץ להליך הפש"ר, ולהלן אדרש לבקשת המבקשת לקציבת מזונות.

לאחר עיון בבקשה ובסבב התגובות לרבות השלמת מסמכים שהוגשה בטרם הוגשה תגובת המנהלת המיוחד, ולאחר ששקלתי את הכנסות החייב והמבקשת והוצאותיהם וצרכי הקטינים ההכרחיים, בהתחשב סכום המזונות שנקבע ב פסק הדין, אשר אישר את הסכמות הצדדים רק לאחרונה, ביום 24.5.20, מצאתי לקצוב את מזונות הקטינים על סך של 2, 100 ₪.
אציין כי אין בעובדה שהקטינים שוהים במשמורת משותפת כדי להצדיק ביטול החיוב ולחלופין העמדתו על הסכום המבוקש ע"י החייב, במיוחד כשלטענתו חלה ירידה בהכנסותיו על רקע משבר קורונה שהינו זמני, ובשים לב לסימני השאלה שהעלתה המבקשת ביחס להכנסותיו. אף אין בסיוע שמקבלת המבקשת מהוריה, כדי לשלול את החובה החלה על החייב בנוגע לתשלום המזונות, במיוחד בשים לב לכך שפסק הדין למזונות ניתן בהסכמה ולא הוגשה בקשה כלשהי לביטול החיוב מטעמו לבית המשפט המוסמך .

חוב עבר ממועד צו הכינוס ועד למועד הקציבה ישולם בתשלומים של 50 ₪ לחודש, בנוסף לצו החיוב השוטף ודמי המזונות.

על המבקשת להגיש תביעת חוב למנהלת המיוחדת בגין חוב עבר, כדין.

המנהלת המיוחדת תבחן את המסמכים שצורפו על ידי המבקשת וטענותיה בכל הנוגע להכנסות החייב וכן תגיש הודעת עדכון בעניין התנהלות החייב והמלצתה לעניין המשך ניהול ההליך עד ליום 15.12.20.

תז"פ- 16.12.20.

ניתנה היום, י"א חשוון תשפ"א, 29 אוקטובר 2020, בהעדר הצדדים.