הדפסה

בית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו ת"א 51315-07-18

לפני
כבוד ה שופט ה' קירש

המבקשות

  1. BABYZEN
  2. איי.בי.בי.ג'י בע"מ

שתיהן ע"י ב"כ עו"ד משה בר

נגד

המשיבים

  1. ריספקט מגה טרייד בע"מ
  2. בוריס שפירא

שניהם ע"י ב"כ עו"ד פרזנטי
3. מכון התקנים הישראלי (משיב פורמלי)
ע"י ב"כ עו"ד חני כהנא

החלטה

עיינתי בבקשה לסעדים ארעיים וזמניים, בתשובות המשיבים ובתגובת המבקשות.
הגעתי למסקנה כי הכרעה בבקשה מחייבת קיום דיון בבית המשפט. בין השאר, יש מקום לבירור עובדתי לגבי מקור המוצרים הנמכרים על ידי המשיבים, לגבי נושא התקינה, לגבי מראה מוצרי המשיבים ותכונותיהם, ולגבי קיום או אי-קיום זכויות קניין רוחני בקשר למוצרי המבקשות.
עם זאת, נראה כי לא קיימת הדחיפות הנדרשת שעשויה להצדיק עריכת הדיון במהלך פגרת הקיץ בבתי המשפט. הדברים נאמרים לנוכח כמות מוצרי המשיבים שנמכרו ( ראו סעיף 17 לתצהירו של מר שפירא), ולנוכח הצהרת המשיבים, שנרשמה בפני בית המשפט, כי " המשיבה 1 תמתין לקבלת היתר ממכון התקנים בטרם תמשיך בממכר המוצר" (סעיף 25 לתצהיר מר שפירא).
על כן, אני מורה למזכירות בית המשפט לקבוע דיון בבקשה זו מיד לאחר תום פגרת הקיץ בפני שופט הדן ברגיל בעניינים מסוג זה ולפי נוהלי בית המשפט.
על אף האמור בסעיף 4 לעיל, אם חרף האמור בסעיף 25 לתצהירו של מר שפירא תתחדש מכירת המוצרים הנדונים במהלך חודש אוגוסט 2018, תוגש על כך הודעה מידית לבית המשפט והודעה זו תובא על ידי המזכירות לידיעת שופט תורן אשר ישקול את הצורך בהקדמת הדיון בבקשה.
לאור מכלול הטענות המועלות על ידי הצדדים אינני מוצא לנכון להיעתר לבקשת מכון התקנים הישראלי המופיעה בסעיף 14 לתשובתו, ועל כן אינני פוטר את המכון מהתייצבות לדיון שייקבע כאמור לעיל.
מזכירות בית המשפט תמציא החלטה זו לב"כ כל הצדדים.

ניתנה היום, כ"א אב תשע"ח, 02 אוגוסט 2018, בהעדר הצדדים.