הדפסה

בית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו ת"א 36693-04-19

מספר בקשה:12
לפני
כבוד ה שופטת אירית קלמן ברום

מבקשת
פלונית
ע"י ב"כ עו"ד יואח שכטר, עמית ביר, תהילה בסל לוי

נגד

משיבה
איילון חברה לביטוח בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד משה עבדי

החלטה

לכתב התביעה צורפה בקשה למינוי שבעה מומחים רפואיים בתחומים הבאים:
אורתופדיה, נוירולוגיה, כירורגיה פלסטית, פסיכיאטריה, עיניים-ראומטולוגיה ושיקום.
על פי הנטען בכתב התביעה, התובעת נפגעה בתאונת דרכים ביום 19.11.2017, שעה שנסעה באוטובוס שהתנגש בעץ. התובעת מתארת בכתב התביעה פגיעה רב מערכתית.
מהתיעוד הרפואי שצורף לבקשה, עולה שהתובעת נחבלה בכתף, בכף יד שמאל וסבלה מקטיעת אצבעות. על רקע פגיעות אלה מסכימה הנתבעת למינוי מומחה אורתופד.
כן מסכימים הצדדים שהאורתופד שימונה יחווה דעתו, ככל שיוכל, באשר לנכות בתחום הכירורגיה הפלסטית שנגרמה לתובעת עקב קטיעת האצבעות, ובכך יתייתר הצורך במינוי פלסטיקאי.
בא כח התובעת מסכים שככל שהאורתופד יתייחס לכאבים הנוירופטיים שהתובעת טוענת להם, יתייתר הצורך במינוי נוירולוג.

באשר לבקשה למינוי מומחה בתחום העיניים, התובעת סבלה מכניסת גוף זר לעין ימין. בסיכום המחלה צוין: "ללא פצע חודר", הגוף הזר הוצא, ונכתב: "החלמה טובה ללא עדות לתהליך זיהומי או פצע חודר בעין ימין". מעבר לתיעוד זה אין מסמכים נוספים המעידים על פגיעה בעין. לפיכך, בשלב זה, וכל עוד לא יוגשו מסמכי המעידים על המשך טיפול כלשהו בעין, אין מקום למינוי מומחה בתחום זה.

באשר למינוי פסיכיאטר, בא כח הנתבעת מתנגד לבקשה למינוי בשל הרקע הנפשי קודם של התובעת. אכן עולה מהמסמכים שתובעת סבלה מבעיות פסיכיאטריות, יחד עם זאת, מהמסכמים הרפואיים שצורפו עולה ראשית ראיה להחמרה במצבה הנפשי. ר' למשל מכתבו של ד"ר מורן מיום 04/02/19:
"בנוסף להשפעות הגופניות על מצבה הכללי, קיימת החמרה במצבה הנפשי... סובלת ממצוקה רבה בעת הנסיעה, חווה חלקים מהתאונה מחדש... הרושם שסובלת מפוסט טראומה הקשורה ישירות לתאונה".
הנני מורה על מינוי מומחה פסיכיאטר שיבדוק את התובעת לאחר שכל התיעוד הרפואי לגבי עברה יהיה בפניו. המומחה יקבע אם מצבה בתחום זה החמיר כתוצאה מהתאונה, האם ההחמרה היא לצמיתות ובאיזה שיעור.

באשר למינוי ראומטולוג, המומחה האורתופד יתייחס לצורך במינוי זה על רקע מצבה הקודם של התובעת.

באשר למומחה שיקומי, צודק בא כח הנתבעת כי טרם בשלה העת למינוי שכזה.

לסיכום
הנני ממנה את ד"ר בתיה יפה מרח' איינשטיין 40 תל אביב-יפו. מומחית אורתופדית. המומחית תבדוק את התובעת ותעריך את הנזק שנגרם לה לצמיתות בגין הפגיעה בכתף וקטיעת האצבעות. המומחית תתייחס לנכות הפלסטית ותקבע אם הנכות בגין הקטיעה כוללת את הנכות הפלסטית או שמא יש להעריך נכות זו בנפרד והאם יש צורך במינוי נפרד של מומחה פלסטיקאי. המומחית תתייחס גם לטענות בגין הכאבים הנוירופטיים וכן תתייחס לעברה של התובעת בתחום הראומטולוגיה ותחווה דעתה ככל שביכולתה לקבוע אם יש (או אין) החמרה במצבה ולחילופין אם מומלץ על מינוי מומחה ראומטולוג.

בתחום הפסיכיאטרי אני ממנה את ד"ר אילן טל. המומחה יבדוק את התובעת, יעיין בכל החומר הרפואי לגבי עברה, ויקבע האם חלה החמרה כלשהי במצבה הנפשי על רקע התאונה.

באי כח הצדדים יעבירו למומחים את כל החומר הרפואי הרלוונטי שברשותם.
שכר המומחים ישולם בשלב זה על ידי הנתבעת.

ניתנה היום, י"ג אדר תש"פ, 09 מרץ 2020, בהעדר הצדדים.