הדפסה

בית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו פש"ר 4990-06-18

מספר בקשה:5
לפני
כבוד ה שופטת יעל בלכר

המבקש

עו"ד שמואל מיכאל (המנהל המיוחד)

נגד

המשיבים

  1. סימון אוטגט (החייב)
  2. לימור אוטגט (החייבת)

שניהם ע"י ב"כ עו"ד נסים יחיא
3. כונס נכסים רשמי תל אביב

החלטה

לאחר חתימת ההחלטה מהיום בפתקית התברר כי אינה קריאה די הצורך. למען הסדר הטוב, להלן בשנית נוסח ההחלטה כפי שנחתמה :

"ביום 3/2/20 ניתן תוקף של החלטה למתווה מוסכם בין הצדדים להסרת מחדלי החייבים תוך דחיית הדיון שהיה קבוע בעניינם (אי הגשת דו"חות מתחילת ההליך, חוב פיגורים- החייב לא שילם כלל לקופת הכינוס מתחילת ההליך והחייבת צברה חוב פיגורים בסך 800 ש"ח בגין 4 תשלומים ואי המצאת מסמכים).
מעדכון המנהל המיוחד עלה כי החייבים לא ניצלו את ההזדמנות שניתנה להם להסיר מחדליהם ואף צברו מחדלים נוספים.
בתשובה טענו החייבים כי לא עלה בידם לעמוד בחיוביהם בהליך לאור התפרצות נגיף הקורונה, החייב שב לעבודה בחודש יוני 2020 והחייבת אינה עובדת מחמת מצבה הבריאותי. החייבים ציינו עוד כי הם נתמכו על ידי עו"ס ועמותות והם מיוצגים ע"י הסיוע המשפטי וביקשו לפטור אותם מתשלום חוב הפיגורים.
בתגובה לתשובה עמד המנהל המיוחד על בקשתו וציין כי כבר במסגרת המתווה להסרת המחדלים נתנו החייבים את הסכמתם לביטול ההליך לאלתר ככל שלא יוסרו המחדלים. כמו כן, חוב הפיגורים שנצבר במשך כשנה אינו קשור למשבר הקורונה והחייבים לא התייחסו לאי הגשת הדו"חות והמצאת המסמכים שאינם כרוכים בעלות כלכלית ולא ניתן לקשור מחדלים אלה לנגיף הקורונה. כמו כן, החייבים לא צירפו אסמכתאות לטענותיהם בדבר תמיכה כלכלית שקיבלו.
הכנ"ר הצטרף לעמדת המנהל המיוחד.
בנסיבות העניין אני מקבלת את בקשת המנהל המיוחד על דעת הכנ"ר, מטעמיה. מחדלי החייבים הכוללים גם אי הגשת דו"חות מתחילת ההליך ואי המצאת מסמכים, הם מחדלים מהותיים ומתמשכים מתחילת ההליך. יתר על כן, החייבים לא הגישו כל בקשה לאורכה בשל הקורונה, לא פנו למנהל המיוחד וכיוצ"ב אלא (המשיכו) ועשו דין לעצמם. ברי כי אין החייבים יכולים להישמע בעניין מצבם הכלכלי משעה שאינם מגישים דו"חות מתחילת ההליך ואינם מאפשרים מעקב ובחינה של מצבם הכלכלי. מדובר בהליך שבו ניתן צו הכינוס ביום 5/6/19, לפני למעלה משנה, ולא הוגש ולו דו"ח אחד. לא ניתן כל טעם משכנע, אם בכלל, להתנהלות החייבים כאמור. אוסי ף עוד כי גם חוב הפיגורים לא נצבר כעת אלא קודם לפרוץ משבר הקורונה (החייב לא שילם תשלום כלשהו).
משכך, ועם כל הצער שבדבר אין לי אלא להורות על ביטול ההליך. צו הכינוס מבוטל.
צו עיכוב היציאה מן הארץ יעמוד בתוקפו למשך חודשיים ואז יבוטל.
המזכירות תדוור לצדדים."

המזכירות תדוור לצדדים
ניתנה היום, י"ז תמוז תש"פ, 09 יולי 2020, בהעדר הצדדים.