הדפסה

בית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו פש"ר 1543-04

בעניין: פקודת פשיטת הרגל (נוסח חדש) התש"ם-1980

ובעניין: כהן יעקב
ע"י ב"כ עו"ד ישי בית און
החייב

ובעניין: עו"ד ישראל שפלר
מנהל מיוחד

ובעניין: פקיד שומה כפר סבא
באמצעות היחידה לפירוקים, כינוס נכסים ופש"ר

ובעניין: כונס הנכסים הרשמי

החלטה

לפניי בקשת החייב להתיר שחרור כספים בסך של כ-112,000 ₪ מפקיד שומה כפר סבא לידיו.

הבקשה הוגשה על ידי החייב ביום 15.3.18, שנים מספר לאחר שניתן לו צו הפטר.

לטענת החייב, הזכאות לקבלת הכספים הינה פרי עמלו האישי מול פקיד השומה ומשכך יש להורות על העברת הכספים לידיו. כן נטען בבקשה כי החייב הינו בן 67, מצבו הבריאותי רעוע לאחר שלקה במחלה קשה, החייב הינו חסר רכוש, עובד בעבודות מזמנות ומתגורר בעליית גג של בניין משרדים.

המנהל המיוחד סבור כי הגם שצו ההפטר לא הותנה בביצוע תשלומים כלשהם, יש להורות על העברת הכספים לקופת הכינוס לצורך חלוקתם לנושים וזאת מכמה טעמים: מקור הכספים בהחזרי מס לשנים 2005 עד 2007, שבהם מצוי היה החייב בהליכי פשיטת רגל; החייב לא שילם מאומה לנושים בתקופה שבה היה מצוי בהליכים, זאת למעט העברת קרקע חקלאית שקיבל בירושה שערכה אינו רב ושטרם מומשה; חובות החייב לנושים הינם בסך של כ-3 מיליון ש"ח.

הכנ"ר סבור כי יש לייחס את הכספים לקופת הכינוס שכן מקורם בתקופה עובר למתן צו ההפטר. עם זאת, בשל נסיבותיו האישיות של החייב הכנ"ר השאיר לשיקול דעת בית המשפט את שאלת האיזון בחלוקת הכספים.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות הצעתי כי ההכרעה בבקשה תינתן לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט, התשמ"ד- 1984 (להלן: "חוק בתי המשפט"), והצעתי התקבלה על ידי החייב והמנהל המיוחד.

לאחר שעיינתי בכתבי הטענות בבקשה על נספחיהם ולאור הסכמת הצדדים למתן הכרעה ללא הנמקה, אני מורה על חלוקת הכספים מושא הבקשה באופן הבא: שיעור של 60% לקופת המנהל המיוחד לצורך חלוקתם לנושים והיתרה בשיעור של 40% תועבר לחייב באמצעות בא כוחו.

המנהל המיוחד יפנה לרשויות המס, יקבל את מלוא הסכום ויעביר את המגיע לחייב באמצעות בא כוחו. את הכספים בקופתו יחלק המנהל המיוחד לנושים כקבוע בדין.

המזכירות תשלח את ההחלטה לצדדים.

ניתנה היום, ט"ו תמוז תשע"ח, 28 יוני 2018, בהעדר הצדדים.