הדפסה

בית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו ה"פ 48972-03-20

לפני
כבוד ה שופטת מיכל עמית - אניסמן

המבקשים

  1. שמואל יוסופוב
  2. דיאמונדס יוסופוב
  3. אושאה פוזילוב
  4. סטניסלב פוזילוב

ע"י ב"כ עו"ד שושי יוסקוביץ

נגד

המשיבים
1. בורסת היהלומים הישראלית בעמ
ע"י ב"כ עו"ד שמואל עיני
2. שנטי ג'ים (1982) בע"מ
3. אג'י קומר דהדה
משיבים 2-3 ע"י ב"כ עו"ד גיא אופיר

החלטה

תשובות המשיבים הוגשו היום. ככל שעומדים המבקשים על בקשתם יגישו תגובה לתשובות עד ליום 2.5.20.

יחד עם זאת, לאחר עיון בבקשה על נספחיה ובתשובות המשיבים 1-3 , מוצע כבר עתה כי המבקשים ישקלו המשך ניהול הבקשה והתובענה , זאת בהינתן הנימוקים התמציתיים הבאים, זאת מבלי לגרוע מיתר טענות המשיבים:
ראשית, הבוררות מתנהלת מזה כשנה והדיון האחרון שהתקיים בפני המוסד לבוררות של המשיבה 1, התקיים כבר ביום 16.12.19. בסופו של הדיון הציע הטוען מטעמם של המבקשים, מר גדעון ברוורמן, "נתחיל עם הבוררות מה הטענות נגד וולידסלב אח"כ נמשיך עם אחרים"; "בישיבה הבאה נשמע את המשך הדברים" ובסופה של הישיבה טען הטוען "אני מבקש שתתנו תאריך על מנת לזמן עד".
הנה כי כן, הטוען עצמו מטעמם של המבקשים ביקש להמשיך ולקדם הבוררות ולקבוע ישיבה נוספת ומכאן שלכאורה אין בסיס עובדתי לטענת המבקשים בסעיף 48 לבקשה, שלפיה עמדו על מתן החלטה מקדמית בסוגיית הסמכות, וחלף קבלת החלטה כאמור, קיבלו זימון לבוררות.
שנית, טענת המבקשים לחוסר סמכות הבוררים מהטעם שהסכסוך בין הצדדים אינו נוגע ל"עסקי יהלומים" הינה טענה עובדתית אשר טרם נתבררה וטרם הוכרעה על ידי מוסד הבוררות של המשיבה 1.
שלישית, טרם ניתנה כל החלטה לגופ ה של המחלוקת. נוכח מצב החירום השורר במדינה, מועד הדיון הבא נדחה ליום 2.6.20. מכאן שאין כל דחיפות בדיון בצו, ושמורה הזכות בידי המבקשים לפעול בכל עת בהתאם לזכויות המוקנות להם על פי תקנון המשיבה 1 .

לאור האמור, ככל שעומדים המבקשים על בקשתם על אף האמור לעיל , יגיבו לתשובות עד ליום 2.5.20, שאם לא כן יראו אותם כמוותרים על הבקשה והתובענה , ואלו ימחקו.

ת.פ. ליום 3.5.20.

המזכירות תשלח העתק החלטתי זו לב"כ הצדדים.

ניתנה היום, כ"ה ניסן תש"פ, 19 אפריל 2020, בהעדר הצדדים.