הדפסה

בית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו בשבתו כבית-משפט לערעורים אזרחיים רע"ב 5404-07-21

לפני
כבוד השופטת יהודית שבח, סג"נ

מבקשת

מירב ניסן

נגד

משיבים

  1. ישראל בנימין פניני
  2. שושנה פניני

החלטה

המבקשת עותרת "להורות על עיכוב הליכי הבוררות עד למתן הכרעה בבקשת רשות לערער ובערעור על החלטת בית משפט קמא..." מיום 04.05.2021, במסגרתה נדחתה עתירתה "להצהיר כי מינויו של הבורר נעשה שלא כדין, בחוסר סמכות ובניגוד מוחלט לסעיף הבוררות שבין הצדדים, ועל כן מינויו בטל ובהתאמה בטל הליך הבוררות".

עיון בכתבי הטענות והנספחים להם מעלה כי הבוררות מתנהלת בפני השופט בדימוס שאול מנהיים בתביעת המשיבים לאסור על המבקשת הוצאתו של היתר בניה להריסת מבנה בהרצליה החולק חדר מדרגות עם ביתם של המשיבים, לרבות ביצועו, עת שני הבתים מצויים על גבי חלקה בבעלות משותפת של הצדדים .
המבקשת עצמה טוענת בבקשתה לסעד זמני כי "הליך הבוררות עודנו מצוי בראשיתו" (סעיף 68 לבקשה; הדגשה במקור), וממקדת טיעוניה בסיכויי הערעור לגופו, להבדיל ממאזן הנוחות ומחשש לנזק בלתי הפיך שייגרם לה באין הוראה על עיכוב הליכי הבוררות ש תינתן קודם להכרעה בבקשת רשות הערעור גופה. מן העבר האחר מתמקדים המשיבים בדחיפות הנדרשת בהכרעה לאור סכנת קריסה.

משלכאורה, הנזק האפשרי היחיד ה עשוי להיגרם למבקשת בדחיית בקשתה לעיכוב הליכי הבוררות מתבטא בעלות ניהול הליך הבוררות בתקופת הביניים – אין מקום להורות על עיכוב הליכי הבוררות.

להביא התיק העיקרי לעיון בפני במועד התז"פ.

ניתנה היום, י"א אב תשפ"א, 20 יולי 2021, בהעדר הצדדים.

יהודית שבח, שופטת, סג"נ