הדפסה

בית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו בשבתו כבית-משפט לערעורים אזרחיים ע"א 48661-03-19

לפני
כבוד ה שופטת עמיתה שרה דותן

מערער

אילן פנחס קירשנבאום

נגד

משיבים

  1. נציגות הבית המשותף
  2. אבי טל
  3. הניה גודס
  4. יורם רוזנבאום ז"ל
  5. רבקה נאמן
  6. רבקה בן משה
  7. יוסף פינסקר
  8. אורית מוזס
  9. אלכסנדר פרידמן
  10. גילי ליברמן, עו"ד

החלטה

לפני בקשה לפסילתי כשופטת בתיק, אותה הגיש המערער בערעור.

לטענת המבקש, רכיבי השכר של שופט עמית עבור דמי הכנה וכתיבה, אשר מהווים 10% תוספת לסכום הבסיס של השכר, יוצרים אצלו אינטרס חזק להפחית את שעות ההכנה והכתיבה שעולה לכדי ניגוד עניינים בין תפקידו לבין זכויות המתדיינים.

המבקש הגיש כתב ערעור בהיקף של עשרות עמודים. בהחלטתי מיום 28.06.2020 התבקש המערער לצמצם את כתב הערעור ל-10 עמודים, עד לתאריך 15.07.2020. ביום 29.07.2020 הגיש המבקש בקשה לעיין מחדש בהחלטתי זו, להגיש עיקרי טיעון בהיקף של 25 עמודים וכן לדחות את הדיון בערעור ולהפריד את הדיון בתיק זה מדיון נוסף שמנהל המבקש (48661-03-19) אותה דחיתי בהחלטתי מיום 30.07.2020. אציין, כי עד היום לא הוגש כתב ערעור מתוקן.

כמו כן, טוען המבקש כי במותב הקודם בתיק – כב' השופטת אביגיל כהן, לא נדרש ממנו קיצור כתב הערעור.

עוד פירט המבקש על ממוצע שעות עבודתי החודשיות, על שכרי ועל גילי, וסבר כי פרטים אלו יוצרים אצלי את ניגוד העניינים כנטען וכן חוסר עניין בטיפול בשני הערעורים שהגיש המבקש כיוון שהם לא מקדמים אותי מבחינה מקצועית.

המבקש ביקש כי אפסול את עצמי מלדון בתיק במידה שלא אעכב את ההליכים בשני הערעורים עד 21 יום ממתן פס"ד בערעור על החלטתי זו.

דיון והכרעה
לאחר עיון בבקשה ובנספחיה, הגעתי למסקנה כי דינה להידחות.

המבקש הגיש כתב ערעור בהיקף של עשרות עמודים. לאחר עיון בכתב הטענות המלא וטרם קביעת מועד לדיון בערעור, סברתי כי עליו לצמצם את כתב הערעור ל-10 עמודים, תוך התחשבות במורכבות התיק ונסיבותיו וללא כל קשר לגילי, תפקידי או משכורתי.

טרם הועבר התיק לטיפולי, הגיש המבקש בקשה שלא למנות את כב' השופטת אביגיל כהן וכב' השופטת רחל ערקובי לדון בערעור או בחלקיו. בקשה זו נדחתה בהחלטתו של כב' סגן הנשיא שאול שוחט מיום 02.02.2020. נראה כי המבקש נוקט בדפוס חוזר של הגשת בקשות לפסילת שופטים מלדון בערעורו.

טענותיו של המבקש על ניגוד העניינים בו אני שרויה בעקבות גילי, משכורתי ותפקידי, חסרות כל בסיס שכן אם היה בהן טעם, הרי שמערכת בתי המשפט לא היתה מעסיקה שופטים עמיתים, שכן הם מצויים בניגוד עניינים מובנה בכל תיק המובא לפניהם.

לאור האמור לעיל, הבקשה נדחית.

ניתנה היום, ג' אלול תש"פ, 23 אוגוסט 2020, בהעדר הצדדים.