הדפסה

בית המשפט המחוזי בנצרת 24

בפני
כב' השופט עמית יוסף בן-חמו

בעניין:

פקודת פשיטת הרגל (נוסח חדש) תש"ם-1980  
הפקודה
ובעניין:
שתוי סוהילה
החייבת

ובעניין
עו"ד אביטל רושינוביץ
המנהל המיוחד

ובעניין:
כונס הנכסים הרשמי
הכונ"ר

החלטה

לאחר עיון בסבב התגובות, מצאתי לקבל את בקשת הנאמנת, אשר נתמכת בעמדת ב"כ הכנ"ר, לביטול צו ההפטר שניתן לחייבת ביום 4.2.20.

מהבקשה עולה כי לאחר מתן צו ההפטר, אשר ניתן לאחר שבמסגרת חקירותיה טענה החייבת כי לא קיבלה כל ירושה מהוריה המנוחים, וכי לא הייתה להם כל קרקע, הוגשה בחודש 11/20 בקשה למתן צו ירושה בעניין הוריה המנוחים של החייבת, תוך שהחייבת חותמת על תצהירי הסתלקות מעזבון ההורים המנוחים לטובת אחיה.

לא יכול להיות חולק כי התנהלות זאת של החייבת, אשר המתינה למועד קבלת הפטור ורק לאחר מכן פעלה לעניין מימוש ירושת הוריה המנוחים, מעלה חשש כבד ביותר כי החייבת ניסתה ומוסיפה לנסות להבריח נכסים מנושיה.

החייבת התבקשה לתת תשובה לבקשה, אולם זאת לקתה בחסר והייתה חסרת סבירות בנסיבות העניין. בין היתר לא הבהירה החייבת מודע נדרשה הסתלקותה המהעזבון אם לא ירשה דבר וכן לא ניתן כל הסבר מספק לעניין סתירות בין טענות החייבת במהלך ההליך ובין המידע שהתגלה כעת.

יתירה מכך, כאשר התבקשה החייבת להבהיר את התמיהות אשר עולות נוכח גרסתה, וכן להעביר את עמדת אחיה, נמנעה ממתן כל תשובה, חרף ארכות שניתנו לה.

לאור הדברים אני מורה על ביטול צו ההפטר שניתן לחייבת ועל חזרתה להליכי הכינוס. הנאמנת תפעל להגיש בקשות מתאימות לעניין זה, לרבות לעניין נכסי העזבונות של הוריה המנוחים של החייבת.

ניתנה היום, י"ב אדר תשפ"א, 24 פברואר 2021, בהעדר הצדדים.