הדפסה

בית המשפט המחוזי בנצרת בשבתו כבית-משפט לערעורים אזרחיים 07

בפני כב' הנשיא אברהם אברהם
המערער
רועי טייב
ע"י ב"כ עוה"ד טל רבינוביץ

נגד

המשיבים
1. עומרי שכטמן
2.ש.ג.ו.מ. מסחר והשקעות בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד עודד ונגליק וגיא מלמוד

המערערת שכנגד
ש.ג.ו.מ. מסחר והשקעות בע"מ
ע"י ב"כ עוה"ד עודד ונגליק וגיא מלמוד

נגד

המשיבים שכנגד
1. רועי טייב
ע"י ב"כ עוה"ד טל רבינוביץ
2. עומרי שכטמן

ערעור וערעור שכנגד על פסק דינו של בית משפט השלום בעפולה (כב' השופטת יפעת מישורי)
בת.א. 20348-05-13 מיום 7.3.18

פסק דין

מר עומרי שכטמן (להלן שכטמן) רכש דירה מאת ש.ג.ו.מ., היא החברה הקבלנית שבנתה את הדירה (להלן החברה). שכטמן מכר את הדירה למר רועי טייב (להלן טייב). טייב תבע בבית משפט השלום בעפולה את שכטמן ואת החברה יחדיו, לפיצויו על ליקויי הבניה שנתגלו בדירה שרכש. בית משפט השלום דחה את התביעה נגד שכטמן, וקיבל אותה באופן חלקי בכל הנוגע לחברה. על כך הגיש טייב ערעור, כשהוא מכוון את ערעורו כנגד קבלתה החלקית של תביעתו נגד החברה. החברה הגישה ערעור נגדי, וטענה כי כשם שלא חויב שכטמן, כך גם צריך היה שייפסק בעניינה.
לאחר שעיינתי בשלל החומר שהונח לפני בית משפט השלום ולפניי, ושקלתי בטענותיהם של הצדדים, הן אלה שעלו על הכתב והן אלו ששמעתי מפיהם בעת הדיון בערעור, בחרתי לדחות את הערעור והערעור הנגדי, בגדרה של תקנה 460(ב) לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ "ד-1984, משמצאתי כי אין מקום לדחות את הממצאים העובדתיים שבפסק הדין קמא, הממצאים תומכים במסקנה המשפטית, ואין לגלות במסקנה זו טעות.
בקצירת האומר אציין:
הטענה המשפטית שמעלה החברה בערעורה עניינה בכך שטייב לא רכש ממנה את הדירה. טענה זו אין לקבל, כיוון שטייב הוא בבחינת קונה משנה, ומשום כך יש בידו לתבוע את החברה (הקבלנית).
שאר הטענות שמעלים הן טייב והן החברה בערעוריהם, מכוונות כנגד ממצאים שבעובדה, חלקן באצטלא משפטית כזו או אחרת . בממצאים אלה אין זו דרכה של ערכאת הערעור להתערב, להוציא מקרים חריגים, שהמקרה שלפנינו איננו נמנה עליהם. בעיקרו של דבר מכוונים הערעורים לקביעותיו של בית המשפט קמא ביחס לליקויים בבניה שנטענו (ביחס לחלקם נתקבלו טענות טייב וחלקם האחר נדחה). בית המשפט קמא נסמך, בקביעותיו, על חוות הדעת של המומחה של בית המשפט, ובכך הוא לא שגה.
משום כל הדברים הללו אני דוחה את הערעור והערעור הנגדי, כאמור. בנסיבות אלה לא אתן צו להוצאות.

ניתן היום, כ"ט חשוון תשע"ט, 07 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.