הדפסה

בית המשפט המחוזי בירושלים ת"צ 18724-04-19

לפני כב' השופטת גילה כנפי-שטייניץ, סגנית נשיא

בעניין:

  1. בן ציון בן שוהם
  2. צחי פנטון

ע"י ב"כ עו"ד א' פינק וא' ארגוב

המבקשים

נ ג ד

1.ברוני גז בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד שמואל רש
2.מרכז מכונות מזון בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד חגי נצר
3.פלבם מטבחים בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד י' גבור ואח'
4.קצב מוצרי גומי טכניים (1987) בע"מ
ע"י מר איתן בן נתן
5.שרפשטיין מכונות מזון בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד הרצוג פוקס נאמן ושות'
6. מיטרוניקס בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד הרצוג פוקס נאמן ושות'

המשיבות

פסק דין

1. לפניי בקשות מוסכמות להסתלקות מבקשת האישור בעניינן של כל המשיבות. לאחר שבחנתי את הבקשות וטעמיהן, ובשים לב לכך שמטרתה העיקרית של בקשת האישור הושגה, אני מאשרת את הסתלקות המבקשים מן הבקשה לאישור.

2. בקשת האישור בעניינן של המשיבות 2-1 ו-6-4 העלתה עילת תביעה לכאורה, ואף השיגה תועלת "קונקרטית ורלוונטית" לחברי הקבוצה (ע"א 8114/14 מרקיט מוצרי ייעול בע"מ נ' סונול ישראל בע"מ, 22.8.18) . תועלת זו היא התקשרותן של המשיבות עם גוף יישום מוכר בהתאם להוראות החוק לטיפול סביבתי בציוד חשמלי ואלקטרוני ובסוללות, תשע"ב-2012 לשם קיום חובת המחזור החלה עליהן, תשלום דמי הטיפול החלים על המשיבות רטרואקטיבית מיום כניסת החוק לתוקפו והתחייבותן לפעול גם בעתיד בהתאם להוראות החוק. לאור האמור, אני מאשרת את המלצות הצדדים לעניין תשלום הגמול למבקשים ושכ"ט עו"ד לבאי כוחם.
3. גם בעניינה של המשיבה 3, ולא בלי התלבטות, ראיתי לאשר את המלצת הצדדים לענין תשלום הגמול למבקשים ושכ"ט עו"ד לבא כוחם. שקלול הנתונים העולים מן הבקשה, בהם פנייתם המוקדמת של המבקשים למשיבה 3 , התקשרות חברת האם עם גוף יישום מוכר, המחלוקת שבין הצדדים לענין תרומת הפניה המוקדמת להתקשרות האמורה, והמלצת הצדדים כי ייפסקו גמול למבקשים ושכ"ט עו"ד לבא כוחם בסכומים מתונים – מטה את הכף לאישור הגמול ושכ"ט עו"ד לפי המוסכם.

מזכירות בית המשפט תמציא פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, ג' שבט תש"פ, 29 ינואר 2020, בהעדר הצדדים.