הדפסה

בית המשפט המחוזי בירושלים ת"א 44364-10-16

בפני
כבוד ה שופטת ענת זינגר

תובעת
פלוני

נגד

נתבעת
הראל חברה לביטוח בע"מ.

החלטה

בעניין הבקשה להוסיף מינוי מומחים בתחום ראומטולוגיה, גניקולוגיה ועיניים;

באשר לתחום העיניים, נאמר בהחלטה הקודמת כי התלונות בתחום זה נראה כי הן קשורות בהריון, ברם אם יעלה כי קיימות תלונות נוספות, במקביל להמתנה לחוות הדעת הנוספות , כלומר יעלה כי אלה לא הסתיימו במהלך ההיריון - " יפנה ב"כ התובעת לכך ותינתנה הוראה לנוירולוג להתייחס אף לכך" (ההחלטה הפנתה למסמך מאפריל 2016 שם הייתה הפניה לנוירולוג בין השאר, לנוכח הטענה בדבר הפגיעה בעיניים) .
התובעת צירפה כעת בתחום זה מסמך מעקב רשתי מיום 12.8.19 אשר אף בו מצוין כי מקור הפגם בשדה הראיה אינו ידוע. מסמך זה יועבר אפוא על ידי הצדדים לנוירולוג אשר יתבקש להביע עמדתו האם הוא סבור כי יש מקום לבחינה של רופא בתחום העיניים. לאחר קבלת עמדת הנוירולוג תישקל הבקשה לרבות מימון הביניים של חוות הדעת, בשים לב לכך שהנתבעת כבר סיפקה מימון ביניים בשלושה תחומים בהם לא הוכרה נכות.
הצדדים יערכו הפניה לנוירולוג במשותף ויעדכנו בתשובתו בתוך 30 יום מהיום.

באשר לתחום הראומטולוגיה, בשים לב לכך שאין חולק כי התובעת סבלה מפיברומיאלגיה עוד עובר לתאונה והחמרה מתוארת במרחק זמן מהתאונה - קיים ספק אם יש נכות בתחום זה הקשורה לתאונה. עם זאת , מהחומרים שבפני בית המשפט עולה אכן כי התובעת סובלת מכאב רב ואף נשקל שימוש בקנביס . נראה כי עצם העובדה שהכאבים היום, נחזים כקשים יותר מאלו אשר היו עובר לתאונה, מקי מה רא שית ראיה למינוי, אף אם בדוחק. בנסיבות אלה ועת שהנתבעת נשאה במימון ביניים של חוות דעת בהן לא הוכרה נכות - נמצא לאפשר המינוי המבוקש , אך זאת במימון ביניים של התובעת (4,000 ₪ בתוספת מע"מ) .
התובעת תודיע בתוך 15 יום האם היא עומדת על המינוי בתחום זה ואז תושלם החלטה בדבר זהות המומחה והדברים אותם הוא מתבקש לבדוק לאחר שיעיין גם ביתר חוות הדעת אשר בתיק.

באשר לגינקולוגיה, תבהיר התובעת תוך 15 יום, מהי הפגיעה אשר לטענתה נגרמה לה בתחום זה בתאונה ואשר אליה, לא הייתה יכולה להיות התייחסות של המומחים שמונו עד כה ובמיוחד לא של הנוירולוג, ככל שעסקינן בטענה לפגיעה עצבית ( כפי שהייתה הטענה להבנת בית המשפט ועת מונה הנוירולוג ). כן תצרף את המסמכים הרפואיים התומכים באותה טענה וזאת מאז התאונה ועד היום ואז יבחנו הדברים.

ניתנה היום, י"ח טבת תש"פ, 15 ינואר 2020, בהעדר הצדדים.