הדפסה

בית המשפט המחוזי בירושלים מ"ת 17891-11-16

לפני כב' השופט רפאל יעקובי
המבקשת
מדינת ישראל

נגד

המשיב
רון פרץ (עציר)

<#2#>
נוכחים:
ב"כ המבקשת עו"ד ראופה קאסם (פמ"י, פלילי)
נציג הסנ"צ עו"ד חנן רובינשטיין
המשיב עצמו
אחיו של המשיב

פרוטוקול

הנוכחים: מבקשים לקבוע דיון בבקשה ליום שני, 14.11.16 בשעה 8:30. מבוקש למנות את הסנ"צ לייצג את המשיב ופרק הזמן שעד הדיון אמור לשמש גם לצורך הכנה לדיון. מוסכם שהמשיב ישהה במעצר עד החלטה אחרת.

עו"ד רובינשטיין: לצערי הקלסר של חומר הראיות לא נמצא כאן. אילו היה כאן הייתי יכול לאחר עיון של מספר דקות לומר אם יש ראיות לכאורה אם לאו והדבר נמנע ממני בשל כך שהפרקליטות לא הביאה את הקלסר. כך שהחומר לא כאן. עפ"י הבקשה עצמה עולה שלכאורה שותפו של המשיב מפליל אותו. אם זה נכון צפוי שבדיון הבא אומר שיש ראיות לכאורה אלא אם כן תהיה הפתעה. היות ולמשיב עבר פלילי אמנם לא מכביד והוא בחור צעיר ברור לחלוטין שאבקש אם יש ראיות לכאורה, לשקול חלופת מעצר ומה שתוצע היא שהות במעצר בית מלא בבית אמו של המשיב . אם יש צורך להדק זאת באיזוק אלקטרוני אסכים גם לכך ואז ברור שיש איון מוחלט של המסוכנות. לצורך כך אני מניח שבית משפט ירצה לבדוק את המפקחים הרלבנטיים באמצעות עין יותר מקצועית של שירות המבחן. כיוון שהדיון יהיה בעוד מספר ימים וידוע לנו ששירות המבחן עמוס מאד ולא אחת מבקש דחיות לתקופה של מספר שבועות, חבל לבזבז את הזמן של כשבוע ולא להורות כבר היום על הזמנת תסקיר. ביום שני כל מה שאומר הוא מה שאני אומר בתוספת אם יש או אין ראיות לכאורה וכמובן שהאם תהיה כאן.

עו"ד ראופה: יש לזכור שיש את סעיף 21 לחוק המעצרים והפרוצדורה של הליך המעצר. בלי קביעה או העדר של ראיות לכאורה לא ניתן לעבור לשלב הבא במיוחד במקרה זה, שמיוחס למשיב עבירת שוד בנסיבות מחמירות כשלו יש עבר פלילי. אנו סבורים כי אין בחלופה כלשהי לאיין את המסוכנות ואנו נטען למעצר עד תום ההליכים ללא מקום להזמין תסקיר. לכן אנו סבורים כי נכון לעכשיו יש לחכות לדיון בראיות לכאורה וככל שחברי ירצה להקדים את הדיון ניתן להקדים. נביא פסיקה רלבנטית וננסה לשכנע את בית המשפט במסוכנות ובעמדתנו ובית המשפט יחליט.

<#3#>
החלטה

  1. הדיון בבקשה נקבע ליום 14.11.16 בשעה 8:30.
  2. אני ממנה את הסניגוריה הציבורית לייצג את המשיב בבקשה.
  3. המשיב ישהה במעצר עד החלטה אחרת ויובא לדיון באמצעות שב"ס.
  4. לנוכח מצב הדברים בכללותו ומה שצוין לגבי הראיות לכאורה, יש מקום במקרה דנן להזמין תסקיר מעצר כבר בשלב הנוכחי, תוך שלהמשך הדרך שמורות לשני הצדדים כל הזכויות והטענות. ככל שנדרשת אסמכתא לאפשרות זו, אני מפנה למשל לבש"פ 1736/13 שיביל נ' מדינת ישראל (8.3.1.3) ולאסמכתאות הנזכרות שם.
  5. בהמשך למצוין לעיל, מתבקש שירות המבחן להכין תסקיר מעצר ולהגישו לבית המשפט עד 24.11.16.
  6. המזכירות מתבקשת לשלוח פרוטוקול זה אל שירות המבחן והסניגור שיתמנה מתבקש לעקוב שמתבצע כל הנחוץ לצורך קבלת התסקיר בהקדם.

<#3#>

ניתנה והודעה היום ז' חשוון תשע"ז, 08/11/2016 במעמד הנוכחים.

רפאל יעקובי, שופט

הוקלד על ידי ירונה אהרון