הדפסה

בית המשפט המחוזי בחיפה ת"א 44717-12-17

מספר בקשה: 1
בפני
כבוד ה שופטת תמר שרון נתנאל

מבקשים

  1. אפרת זאנה
  2. שמחה בן דרור
  3. חנה משה
  4. עמרן זאנה

נגד

משיבים

  1. אסתר ברוכי
  2. אברהם ברוכי

החלטה

עניינה של התובענה שהוגשה בתיק זה היא מחלוקת בין בעלים של בית "דו משפחתי", הרשום כבית משותף. לשני הבתים קיר משותף וסביבם - חצר. המחלוקת נוגעת לקו הגבול המחלק את החצר בין הצדדים.

תביעה זו הוגשה לאחר שהמחלוקת נדונה, מזה כשנתיים, בפני המפקח על רישום מקרקעין (להלן: "המפקח"). משום כך עותרים הנתבעים - המבקשים בבקשה שבפניי, לעיכוב ההליכים בתיק זה, עד למיצוי ההליך בפני המפקח.

התובעים - המשיבים בבקשה זו, מסכימים לעיכוב ההליך, אולם הם מבקשים להמשיך את ההליכים המקדמיים בתיק זה (מתן תשובות לשאלון ודרישה להודאה בעובדות), במקביל לניהול ההליך בפני המפקח.

המשיבים מתנגדים לכך וסבורה אני שהצדק עמם. ספק אם, מלכתחילה, היה מקום לנקוט בהליך מקביל וטוב עשו המשיבים משהסכימו לעיכוב ההליך דכאן, עד להכרעת המפקח (אשר יש להניח כי תינתן בהקדם).

בנסיבות אלה, לא יהיה זה נכון להמשיך בהליך זה, אשר ייתכן שיתייתר (כולו או חלקו) בעקבות הכרעת המפקח. אומר עוד (מבלי שתשתמע מדבריי אלה הבעת עמדה כלשהי), כי החיסכון בזמן לו טוענים המשיבים, ככל שחרף הכרעת המפקח יימשך הליך זה, עלול שיתברר כהכבדה מיותרת וכבזבוז זמן ומשאבים. על המשיבים למצות את זכויותיהם הדיוניות בפני המפקח בהתאם להליך המתנהל שם.

לפיכך אני מורה, כי הליך זה יעוכב עד לקבלת הכרעת המפקח. לאחר שתתקבל הכרעתו רשאי יהיה כל צד לפנות לבית משפט זה בכל בקשה שימצא לנכון.

בשלב זה, ובהנחה שעד אז תינתן הכרעת המפקח, אני קובעת את התיק לישיבה מקדמית ליום 4/10/18 בשעה 09:00.

כמו כן נקבעת בזה תזכורת פנימית ליום 13/9/18. עד למועד זה יודיע ב"כ המבקשים (הנתבעים), מה מצב ההליך אצל המפקח.

המזכירות תמציא החלטה זו לצדדים ותעדכן את יומני .

ניתנה היום, י"ד תמוז תשע"ח, 27 יוני 2018, בהעדר הצדדים.