הדפסה

בית המשפט המחוזי בחיפה ת"א 27268-05-20

בפני
כבוד ה שופט סארי ג'יוסי

התובעת

היא חג'אזי דבאח
ע"י ב"כ עוה"ד א. בוקאעי ו/או י. חוראני

נגד

הנתבעים

1. חמד דבאח
ע"י ב"כ עוה"ד ש. דבאח ואח'
2. הועדה המקומית לתכנון ובניה בקעת בית הכרם
ע"י ב"כ עוה"ד ע. אסדי ואח'

פסק דין

תביעה לפסק דין הצהרתי.

התובעת, היא חג'אזי - דבאח (להלן: התובעת) הינה המחזיקה והבעלים של זכויות בשיעור 1057 מ"ר ברוטו המהווים 960 מ"ר נטו במקרקעין הידועים כחלקה 33 בגוש 18813 מאדמות כפר דיר אל אסד (להלן: המקרקעין) הגישה תובענה כנגד חמד עיסאם דבאח (להלן: הנתבע 1) , בה טענה כי רכשה ממנו בשני מועדים שונים את המקרקעין. התביעה הוגשה גם כנגד הנתבעת 2, הועדה המקומית לתכנון ובנייה (להלן: הנתבעת 2) .

בגדרי כתב התביעה מיום 13.5.2020 עתרה התובעת למתן פסק דין הצהרתי וכן להורות כי "התובעת תהיה רשאית להשלים את הרישום בפנקסי המקרקעין ולרשום בנוסף (לשטחים הרשומים על שמה - ס.ג') , ...השטח של 97 מ"ר והשטח הנוסף של 354 מ"ר שהם ביחד 451 מ"ר" (להלן: השטחים הנוספים).

ביום 23.6.2020 הגיש הנתבע 1 הודעה בה אישר כי "מכר לתובעת מגרש בשטח של 960 מ"ר נטו" ו כי אינו מתנגד לרישום השטח של 451 מ"ר שנותרו על שמו ואשר כלולים בשטח שנמכר, לטובת התובעת, וזאת "לצורך קבלת חזקה מלאה בשטח שלה, דהיינו שטח של 960 מ"ר בנטו לפי הסכם השיתוף שנחתם בינו לבין התובעת" . עוד אישר הנתבע 1 כי הוא "מסכים למתן הסעדים שהתבקשו על ידי התובעת במסגרת התביעה דנן", ללא צו להוצאות.

ביום 25.6.2020 טענה הנתבעת 2 כי אין כל יריבות בינה לבין התובעת, אך הבהירה כי "הואיל ומהודעת הנתבע 1 מתחוור כי אינו מתנגד לתביעה, אזי, הוועדה אינה מתנגדת למתן פסק דין בהתאם לסעיף 18 לתביעה ככל שרישום הזכויות לטובת התובעת יהיה כפוף להוראת כל דין, לרבות תשלום מיסים והיטלים, שחלים על המקרקעין".

בנסיבות האמורות ולאור הסכמת הצדדים, אני מקבל את התביעה. על כן ניתן בזאת פסק דין הצהרתי כמבוקש, לפיו התובעת רכשה מהנתבע 1 את השטחים הנוספים. כמו כן מורה על רישום הזכויות בשטחים הנוספים על שם התובעת.
רישום הזכויות לטובת התובעת יהיה כפוף להוראת כל דין, לרבות תשלום מיסים והיטלים, שחלים על המקרקעין.

כל צד ישא בהוצאותיו.

ניתנה היום, ט"ו תמוז תש"פ, 07 יולי 2020, בהעדר הצדדים.