הדפסה

בית המשפט המחוזי בחיפה ת"א 26996-12-18

בקשה מס' 5

בפני
כבוד ה שופט דניאל פיש

מבקשים

עמית זול סטוק - עכו בע"מ

נגד

משיבים

  1. רבוע כחול נדל"ן בע"מ
  2. א.ג.א. החזקות ( קניון עכו) , שותפות מוגבלת

החלטה

1. בפניי בקשה למתן צו להפקדת ערובה להבטחת תשלום הוצאות הנתבעת 2- רבוע כחול נדל"ן בע"מ.
במסגרת הבקשה נטען כי יש להורות על הפקדת ערובת תובע בסך 350,000 ₪ כתנאי להמשך ניהול ההליך בהתאם להודאת התובעת בקשר למצבה הכלכלי הקשה. נטען כי התובעת -חברה בע"מ, הגישה תביעה כספית על סך 3,000,000 ₪ כאשר כתב התביעה אינו מגלה כל עילה כנגד הנתבעת 2. נטען כי ניתן פסק דין חלוט כנגד התובעת המורה על פינוייה מהמושכר ועניינה של התביעה הוא ניסיון נואל ליצור משקל כנגד הטענות המוצקות של הנתבעת 2 כנגד התובעת. נטען כי נטל ההוכחה רובץ על התובעת. נטען שבהתאם להודאת בעל דין, שניתנה במסגרת הדיון בתביעה לפינוי המושכר, הודה בעל המניות של התובעת שלחברה יש בעיות כלכליות. נטען לחשש שהתובעת תסתתר מאחורי מסך ההתאגדות של החברה שהיא חסרת יכולת כלכלית.

2. התובעת מתנגדת לבקשה. נטען כי בעל המניות היחיד של התובעת, עורך דין, מצהיר שיעמיד בעצמו כל סכום דרוש לצורך תשלום הוצאות. נטען כי מצבה הכספי של התובעת איתן וסיכויי התביעה גבוהים. נטען כי נסיבות העניין אינן מצדיקות את חיוב התובעת בהפקדת ערובה וכי הנתבעת 2 בחרה להגיש תביעה שכנגד נגד התובעת, תביעה שכוללת את אותם צדדים, עובדות ומערכת הסכמית.

3. לאחר שעיינתי בבקשה ובתגובה החלטתי להורות על הפקדת ערובה בסך 40,000 ₪ כתנאי להמשך ההליך. מדובר בחברה בע"מ שבעל מניותיה היחיד הצהיר מחד שמצבה הכלכלי בעייתי ומנגד כי ישא בכל תשלום הוצאות שייפסק, אך לא הציע, למשל, ליתן ערבות אישית או בטוחה אחרת . בנוסף, לא צורפו כל מסמכים המעידים על מצבה הכלכלי האיתן של התובעת כפי שנטען בתגובה. הערובה תופקד עד ליום 1.7.19.

ניתנה היום, י"ב ניסן תשע"ט, 17 אפריל 2019, בהעדר הצדדים.