הדפסה

בית המשפט המחוזי בחיפה פש"ר 67526-03-18

בפני
כבוד ה השופט מאזן דאוד

מבקשים

רון חלאבין

נגד

משיבים

  1. כונס נכסים רשמי מחוז חיפה והצפון
  2. יונית שניידר (מנהל מיוחד)

החלטה

החלטה זו ניתנת על ידי במסגרת תורנות פגרה .

1. לפני בקשה לביטול ההגבלה של עיכוב יציאה מן הארץ שהוטלה על החייב במסגרת מתן צו כינוס (להלן: "ההגבלה"), ונותרה קיימת למשך 90 יום מיום 22.07.19 שהינו היום שבו בוטל ההליך וצו הכינוס עקב מחדליו של החייב.

2. ביום 23. 07.19 ביקש החייב לבטל את ההגבלה, תוך שנטען שאין סיבה לקיים נגד החייב צו עיכוב יציאה מן הארץ זאת בהעדר חובות לחייב ותוך שנטען כי אביו של החייב סגר תיק ההוצאה לפועל שנפתח על ידי הנושה בנק הפועלים כנגד החייב וכי לא עומדים מולו תיקים נוספים.

3. המנהלת המיוחדת טענה בתגובתה הראשונה שאין לקבל את הבקשה, מקום ולחייב קיים חוב לנושה בנק לאומי וכי בכפוף לתשלום מלוא החוב לנושה בתוספת הוצאות ההליך בסך שכולל של 23,000 ₪ יבוטל צו עיכוב היציאה.

4. החייב הגיש ביום 20.08.19 אישורים על סגירת חוב לבנק לאומי, אישור תשלום סגירת תיק פש"ר מול ביטוח לאומי ועל כן הועברה הבקשה בשנית לבדיקת המנהלת המיוחדת.

5. בתגובתה טענה המנהלת ה מיוחדת כי החייב פנה לנושה בנק לאומי במישרין ושילם מלוא חובו על הסך של 18,000 ₪ דהיינו הסדיר חובותיו מחוץ להליך ומבלי ששילם לקופת הכינוס על כן חזרה על בקשת ה להורות על חיובו בהוצאות והפקדת הוצאות ההליך בסך של כ- 5,213 ₪.
6. לאחר מכן, החייב פעל לתשלום חלק מהוצאות ההליך ושילם סך של 3,000 ₪ על כן לנוכח התחייבות החייב לשלם יתרת הסכום להוצאות עד ליום 20.09.19 לא התנגדה המנהלת המיוחדת לביטול הצו.

7. בנסיבות האמורות, משהחייב פעל לתשלום חובותיו, לרבות אלה שנכללו בבקשתו-בנק הפועלים, ואלה שלא נכללו בבקשתו, כגון בנק לאומי והמוסד לביטוח לאומי, סגירת תיקי ולא נותרו תיקים פעילים בלשכת ההוצאה לפועל, ואף שולמו חלק מההוצאות ההליך, שהתבקשו על ידי המנהלת המיוחדת והתחייבותו לשלם את היתרה עד ליום 20.09.19 אני נעתר לבקשה ומורה על ביטול ההגבלה של עיכוב יציאה מן הארץ שנותרה בתוקף.

8. כאן המקום לזכור ולהזכיר שתכלית הותרת הגבלת עיכוב היציאה מן הארץ לאחר ביטול צו כינוס הנכסים נועדה לאפשר לנושי החייב, לפעול להוצאת צו עיכוב יציאה מן הארץ בהליכים אחרים, וכעת משהחייב פעל לתשלום חובותיו לנושים השונים, כמפורט לעיל, מתייתר הצורך להותרת ההגבלה על כנה ומכאן קיימת הצדקה לבטלה כבר כעת.
9. על כן, דין הבקשה להתקבל.
המזכירות תפעל לביטול צו עיכוב היציאה מן הארץ כנגד החייב ללא תנאים.

ניתנה היום, כ"ז אב תשע"ט, 28 אוגוסט 2019, בהעדר הצדדים.