הדפסה

בית המשפט המחוזי בחיפה פש"ר 4026-09-16

חודש בפני
כב' השופט מאזן דאוד

בעניין:
פקודת פשיטת הרגל [נוסח חדש], התש"ם-1980
להלן: "הפקודה"
בעניין:
אפרת עדנה, ת"ז XXXX370
להלן: "החייבת"
ובעניין:
הכונס הרשמי מחוז חיפה
להלן: "הכונ"ר"
ובעניין:
עו"ד ירון רג'ואן
להלן: "המנהל המיוחד"

החלטה

1. לפני בקשה מטעם הועדה המרחבית לתכנון ובניה יזרעאלים להורות על ביטול זימונה לדיון הקבוע ביום 19.03.19.

2. המנהל המיוחד התנגד לבקשה וטען שטרם ניתן מענה למידע שהתבקשה הוועדה להמציאו בהתאם לצו שיפוטי מיום 16.10.18.

3. לאחר עיון בבקשה לפטור מזימון ולתגובת הנאמן- מצאתי שאין מקום לפטור את הוועדה בשלב זה מהתייצבות לדיון הקבוע.

4. עיון בצו השיפוטי שניתן ביום 16.10.18 מעלה שהוועדה התבקשה להבהיר האם ישנן לחייב זכויות בכפר יהושע וכן התבקשה להבהיר את שטח המקרקעין שהופקע מהחייב לרכבת ישראל ואם שולמו פיצויים ומה גובהם.

5. בהתאם לתגובת הועדה לנאמן מיום 31.10.18 , (שצורפה לתגובת המנהל המיוחד מהיום), עולה כי הוועדה ציינה שאין לה מידע לגבי זכויות החייב בכפר יהושע ובאשר לדרישה השני יה בצו אודות הפקעת המקרקעין טענה הועדה שלכל היותר תוכל לבדוק האם שולמו פיצויים לחייב בגין ההפקעה.

6. ביום 24.01.19 התקיים דיון בו ציין המנהל המיוחד כי אין שיתוף פעולה מצד הוועדה וכי טרם נודע לו אם שולמו פיצויים ומה גובהם.
7. בבקשת הפטור מהתייצבות טוענת הוועדה כי כל המטרה של הזימון הינה לדעת האם יש זכויות לחייב בכפר יהושע בעוד התעלמה מהדרישה לקבלת מידע אודות גובה הפיצויים ששולמו באם שולמו.

8. אני סבור כי יש מקום להותיר את הזימון מאחר ושוכנעתי כי יש מקום שהוועדה תמציא לעיון בעל התפקיד כל מידע אודות נחלה 83, ובגין מה שולמו פיצויים ולמי שומו פיצויים ומה זיקת מקבלי הפיצוי לנחה ולמקרקעין ועל יסוד מה קבעה הוועדה שאלה הם בעלי הזיקה.

על נציג הוועדה להתייצב למתן עדות ולהביא כל מידע אודת נחלה 83 לרבות היתרי בניה או תשלום פיצויים וכל מסמך קשור בתשלום הפיצוי.

הנאמן יודיע לוועדה על החלטה זו.

ניתנה היום, כ"ח אדר א' תשע"ט, 05 מרץ 2019, בהעדר הצדדים.