הדפסה

בית המשפט המחוזי בחיפה בשבתו כבית-משפט לערעורים פליליים עפ"א 54581-06-19

בפני
כבוד ה שופט שמואל מנדלבום

המערערת

תמר פלד

נגד

המשיבה
מדינת ישראל

החלטה

בפניי הודעת ערעור נוספת (השלישית במספר) שהוגשה על ידי המערערת בקשר לצו הריסה מינהלי שהוצא על ידי המשיבה כנגד המערערת, ושעניינו נדון על ידי בשני פסקי דין שכבר ניתנו על ידי (עפ"א 50290-02-19, ועפ"א 30127-04-16).

הפעם מופנית הודעת הערעור כלפי שתי החלטות של בית המשפט לעניינים מקומיים (כב' השופט אבישי קאופמן) אשר דחה בקשה של המערערת להגיש בקשה מתוקנת לביטול צו ההריסה המינהלי.

הודעת הערעור הוגשה ביום 25.6.19 ובמסגרתה מבקש ב"כ המערערת "לדון בערעור כבר מחר או מחרתיים ובמידה והמועד יידחה ליתן עיכוב ביצוע על מנת למנוע סיכול הערעור".

להשלמת התמונה יצוין כי על פי דרישתי, הגיש ב"כ המערערת את הבקשה שהוגשה על ידו לבית המשפט העליון (לאחר שבקשה דומה נדחתה על ידי), ושבה ביקשה המערערת ביצוע עצמי של צו בהריסה " עפ"י זכותה הטבעית", ובית המשפט העליון הורה למערערת לבצע ביצוע עצמי של צו הריסה עד ליום 5.7.19.

לאחר שעיינתי בהודעת הערעור אני קובע דיון דחוף בערעור ליום 3.7.19 בשעה 15:00.

אינני מורה על עיכוב ביצוע כלשהו של צו בהריסה, מאותם נימוקים של בית המשפט העליון אשר דחה בקשה של המערערת לעיכוב ביצוע של צו ההריסה ברע"פ 4207/19 תמר פלד נ' הווע דה המקומית לתכנון ובנייה, חיפה ( 20.6.19 ), פסקה 8 ולפיהם: "למעלה מן הצורך אציין כי עיון בנט המשפט מלמד כי המשיבה הגישה לבית המשפט המחוזי הודעה שעולה ממנה כי במסגרת ביקור שנערך אתמול בנכס נמצאה "משאבת בטון בעיצומן של ביצוע עבודות יציקה חדשות ליציקת ממ"ד וקירות תומכים". זאת, חרף קביעתו של בית המשפט המחוזי כי העבודות המבוצעות בנכס אסורות. אם אכן כך, אין להשלים את התנהלותה של המבקשת המבטאת זלזול בוטה בהוראות הדין ובהחלטות שיפוטיות שניתנו בעניינה".

המערערת תמציא החלטתי בדחיפות למשיבה ותגיש אישור מסירה עד ליום 30.6.19 בשעה 12:00.

המזכירות תעביר החלטתי בדחיפות לב"כ המערערת.

ניתנה היום, כ"ד סיוון תשע"ט, 27 יוני 2019, בהעדר הצדדים.