הדפסה

בית המשפט המחוזי בחיפה בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים עת"מ 56387-02-18

מספר בקשה:1
בפני
כבוד ה שופטת תמר שרון נתנאל

מבקש

אריה שנקר

נגד

משיבים

  1. משרד התחבורה-אגף הרישוי
  2. המכון הרפואי לבטיחות בדרכים
  3. ועדת ערר לפי תקנה 195 לתקנות בתעבורה תשכ"א-1961

החלטה

לפניי בקשה "לעיכוב ביצוע" החלטת המשיב 3, אשר התלה את רישיון הנהיגה של העותר, בעקבות בדיקתו אצל המשיב 2, אשר המליץ על התליית רישיונו, נוכח תוצאות בדיקת עיניים שנערכה לו.

ביום 12/2/18 נשלח את העותר מכתב מוועדת הערר ובה נכתב, כי החל מחודש מרץ 2018 לא יתקיימו ועדות ערר על החלטות המרב"ד, כי עבודת הוועדה מוקפאת עד להודעה חדשה וכי זימון יישלח לאחר שפעילות הוועדה תחודש.

עוד קודם לכן הגיש העותר ערר, לוועדת הערר, על ממצאיו ומסקנותיו של המרב"ד (לעתירה לא צורף עותק מהודעת הערר, אולם נית ן ללמוד ע ליה מנספח ג' לעתירה, שהוא שובר תשלום של אגרת הערר). העותר גם לא צירף את פנייתו אל ועדת הערר, בעקבותיה הוא קיבל את המכתב, נספח ה' לעתירה,

ועדת הערר שלחה את העותר (במכתב שנשלח אליו עוד ביום 19/10/17), לבדיקת עיניים, שנקבעה ליום 31/1/18 בבי"ח שיבא תל-השומר. העותר אינו כותב בעתירה אם הוא ביצע את הבדיקה, אך מדבריו (בסעיף 17 לעתירה) לפיהם בדיקה זו מרוקנת מתוכן בשל הקפאת הדיונים בוו עדת הערר, נראה כי הוא לא ביצע את הבדיקה. אם כך הוא, יש להצטער על כך.

העותר טוען, כי הוא נוהג, במגבלת הראייה שיש לו היום, מזה שנים רבות וכי התליית רישיון הנהיגה פוגעת בפרנסתו, אולם העותר אינו מציין במה הוא עובד והיכן, וכיצד התליית הרישיון פוגעת בעבודתו. העותר גם לא צירף כל מסמך מהבדיקות שבוצעו לא במרב"ד ולא מסמך לגבי מגבלת העיניים, ממנו ניתן ללמוד מה טיבה של מגבלה זו וכמה שנים הוא סובל ממנה.

בקשת העותר "לעיכוב ביצוע" היא, למעשה, בקשה למתן "צו ביניים", כאמור בסעיף 9 לתקנות בתי משפט לעניינים מינהליים (סדרי דין), תשס"א-2000 (להלן: " התקנות").

בנסיבות כפי שפורטו לעיל, יש לדחות את הבקשה על הסף, מאחר שעל פני הדברים אין מתקיימים התנאים למתן צו ביניים, וכך אני מורה.

המזכירות תמציא החלטה זו לב"כ הצדדים.

ניתנה היום, י"א אדר תשע"ח, 26 פברואר 2018, בהעדר הצדדים.