הדפסה

בית המשפט המחוזי בחיפה בשבתו כבית-משפט לעניינים מנהליים עת"מ 35184-10-21

לפני כב' השופט רון סוקול, סגן נשיא

העותר

אחמד חאלדי
ע"י עו"ד א' שפיגלר

נגד

המשיבה

מועצה אזורית זבולון

החלטה
(בקשה מס' 1)

1. בבקשה לצו ביניים מבקש העותר להורות למשיבה, המועצה האזורית זבולון, להמציא לו היתר בנייה וכן אישור לחיבור זמני למערכת החשמל, מבלי לעמוד על תשלום היטל הקמת ביוב, ולהסתפק במתן ערובה לתשלום. המשיבה מתנגדת לבקשה.

2. מעיון בבקשה ובתגובה עולה כי המשיבה דורשת מהעותר תשלום הי טל בסך של 28,627 ₪ בלבד. העותר חולק על הדרישה מטעמים שונים ובעיקר בשל טענתו כי משפחתו הסדירה את כל החובות למועצה בעבר.

3. גם מבלי לדון בכול טענות העתירה, דומני כי דין הבקשה לצו ביניים להידחות. למעשה מבוקש צו עשה זמני שכידוע ינתן רק בנסיבות חריגות, כמו למשל כאשר ברור כי אם לא ינתן הצו יגרם לעותר נזק משמעותי. במקרה הנוכחי טוען העותר כי אם לא יינתן לו ההיתר יגרם לו נזק רב, אולם אי נו מבהיר מדוע לא ישלם את הסכום, יקבל את ההיתר, ויסתפק בתביעת הש בה. אין טענה או ראיה כי העותר לא יוכל לשאת בתשלום או כי יגרם לו נזק ממשי אם יאלץ לשלמו. מדובר בתשלום בסך של כ-28,000 ₪ בלבד ועל פניו אין חשש שהתשלום יגרום למבקש נזק ר ב.

4. נזכיר גם כי הדיון בעתירה לגופה נקבע ליום 03/01/2022, כלומר גם אם יש קושי בתשלום הרי שמדובר בתקופת המתנה קצרה עד להכרעה בעתירה לגופה.

5. על כן אני דוחה את הבקשה לצו ביניים.

הוצאות הבקשה ייפסקו בגדר ההכרעה בעתירה לגופה.

ניתנה היום, ה' כסלו תשפ"ב, 09 נובמבר 2021, בהעדר הצדדים.