הדפסה

בית המשפט המחוזי בבאר שבע 15

בפני כב' סגן הנשיאה, השופט אליהו ביתן
העורר:
מדינת ישראל
נגד
המשיבה:
ליאור גואל (עציר)

החלטה

זהו ערר על החלטת בית משפט השלום באר שבע מאתמול, לשחרר את המשיב ממעצר, בתנאי מעצר בית, עד ליום 21.5.19, בערבותן ובפיקוחן של שתי בנות משפחה, תוך הפקדת ערבות בסך 10,000 ₪. המשיב נעצר ביום 5.5.19 . בעת מעצרו נמצאו על גופו סמים מסוג חשיש ומריחואנה במשקל של כ- 30 גרם; בחיפוש שנערך בביתו נמצאו סמים מסוג מריחואנה, במקומות שונים, במשקל כולל של 70 גרם; ובחדר המדרגות של ביתו נמצאו אריזות רבות ובהן סמים מסוג מריחואנה במשקל של כ- 100 גרם. בית המשפט האריך את מעצרו פעם אחר פעם לפרקי זמן קצרים, וכך נוצר מצב שהבקשה האחרונה של המשטרה היתה הבקשה החמישית בתיק זה.
ב"כ העוררת מציין את נסיבות תפיסת הסמים ואת עברו הפלילי של המשיב, הכולל גם מאסר על תנאי על עבירות סמים, ומדגיש כי אם תתקבל חוות דעת רשמית שהטביעה שנלקחה מאחת האריזות שבהן היו סמים היא של המשיב, המשטרה תגיש נגדו כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים, וכן שבפרק הזמן שמאז מעצר המשיב חלו יום הזיכרון ויום העצמאות, והיה סוף שבוע, ומטבע הדברים המעבדה איננה עובדת בימים כאלה, או שהיא עובדת בהיקף מצומצם, ועל כן נדרשים עוד מספר ימים כדי להשלים את החקירה.
ב"כ המשיב טוען, כי בית המשפט קמא שקל את מלוא הנתונים, ובחן את הערבים, ומצא כי הם יכולים להבטיח את התייצבותו לכל הליך שיידרש.

לאחר שמיעת טענות הצדדים, ועיון בחלק מחומרי החקירה, באתי למסקנה כי דין הערר להתקבל.

הצורה בה על פי הנטען המשיב החזיק בסמים השונים, יכולה להצביע לעבר הכיוון של סחר בסמים. יוזכר, שהמשיב החזיק כמות גדולה יחסית של סם על גופו, כשהיה מחוץ לביתו, והחזיק כמויות סם נוספות במקומות שונים בביתו, ועל פי החשד החזיק גם כמות משמעותית של סמים בחדר המדרגות של ביתו. לכך יש להוסיף כי המשיב הורשע בעבירת סמים רק בזמן האחרון, ונדון למאסר בעבודות שירות, אותו הוא אמור להתחיל בעוד כחודש, ותוך כדי המצב הזה הוא מבצע לכאורה עבירות סמים. בנוסף, תלוי ועומד נגד המשיב מאסר על תנאי בן 4 חודשים, שעל פני הדברים העבירות המיוחסות לו יכולות להפעיל אותו, והדבר לא מנע ממנו מלהמשיך ולעסוק בסמים.

בנסיבות אלה, הגם שפרק הזמן שחלף מאז מעצרו הראשוני של המשיב איננו קצר, נראה לי שיש מקום לאפשר למשטרה להשלים את פעולות החקירה הנדרשות, על מנת לאפשר בהמשך הגשת כתב אישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים.

אני מקבל איפוא את הערר ומורה על מעצר המשיב עד ליום 17.5.19 בשעה 16:00.

שב"ס מתבקש לפעול על פי נהליו בענייני ציוד לעצורים.

ניתנה והודעה היום י' אייר תשע"ט, 15/05/2019 במעמד הנוכחים.