הדפסה

בית המשפט המחוזי בבאר שבע ת"פ 55569-03-16

לפני כבוד ה שופטת גילת שלו

המאשימה

מדינת ישראל

נגד

הנאשמים
.1 אלון חסן
.2 יהושע סגיס
.3 דוד חסן
.4 יניב בלטר
.5 אורי בלטר
.6 דנה שירותי נמל ולוגיסטיקה בע"מ

<#1#>
נוכחים:

ב"כ המאשימה עו"ד עמיחי חביביאן ועו"ד צחי יונגר
נאשם 1 וב"כ עו"ד אשר אוחיון ועו"ד בני כץ
נאשם 2 וב"כ עו"ד ישראל אסל
נאשם 3 וב"כ עו"ד גיא נגר מטעם הסנגוריה הציבורית

פרוטוקול בעניין נאשמים 1 עד 3

עו"ד נגר:
אני עורך דין מהצוות הפנימי של הסנגוריה, מר חסן פנה אלינו לייצוגו ויש צורך בפנייה לסנגוריה הארצית, נזדקק לדחייה של כחודש עד חודש וחצי לפחות לצורך כך.

עו"ד אוחיון:
אנו צריכים ליישר קו מבחינת חומרי חקירה, שוחחתי עם חברי והבנתי שתוך שבועיים נקבל את מלוא חומרי החקירה. תהיה לנו פה טענות מקדמיות, אחת לאופן שבו נוהלה החקירה. יש לנו טענה שחוקר בשם ערן מלכה היה קצין וממונה על התיק הזה, עשה יד אחת עם מי שהתחזה להיות סנגורו של נאשם 1 ובעצם פעל בניגוד לאינטרסים שלו. באופן מעשי הוא לא ביקש את טובתו של אלון אלא את טובתו שלו. וודאי שהוא לא ייצג אותו באמת ובתמים. עשו יד אחת והחקירה שהתוצרים שלה מונחים כאן, הושפעה בצורה ישירה ובאופן חמור ביותר מאותו קשר נפסד. ייתכן שלשם הכרעה בטענה זו, נצטרך לשמוע ראיות. ייתכן שלא ניתן יהיה להגיע להכרעה עוד בשלב המקדמי הזה. אך ייתכן שכן. הדברים תלויים בחומרי חקירה נוספים שראוי היה שיועברו אלינו ולמרות פניות חוזרות ונשנות הדבר לא נעשה. נראה שאם הדבר לא ייעשה בימים הקרובים, ניאלץ לפנות להליך לפי סעיף 74 לחסד"פ. יש גם תעודת חיסיון שטרם קיבלנו ולא ידוע מה היקפה ולכן גם הבקשה לפי סעיף 74 עדיין לא הוגשה ויכול להיות שהחומרים שחסויים בתעודת החיסיון נרצה לבקש אותם במסגרת סעיף 74 ועד שלא נדע, לא יהיה נכון להגיש בשלב זה את הבקשה. גם התעודה לא בטוח שתגיע תוך שבועיים.

עו"ד אסל:
עניינו של הנאשם הייצוג הוסדר. ניישר קו כפי שאמר חברי בעניין חומרי החקירה. מן הסתם נשקול עמדתנו לאחר יישור הקו לעניין בקשות כאלה ואחרות. בוודאי שאנו שומרים לעצמנו את הזכות לטעון טענות מקדמיות לעניין כתב האישום עצמו. אנו זקוקים לזמן.

התובע:
אני מאשר את דברי עו"ד אוחיון. רובו המכריע של חומר החקירה בתיק זה נמסר לסנגורים עוד בשלבי השימוע. נותרו חומרי חקירה שמעצם טיבם, האזנות סתר וכו', שבשבועיים הקרובים נעמיד לרשות חבריי וכך גם תעודת החיסיון. ככל שיש טענות מקדמיות, נעדיף לשם היעילות שיועלו על הכתב שנוכל להתייחס ולהיערך וכנ"ל לגבי חומרי חקירה חסרים. אנו יודעים על דברים שהועלו בהליך השימוע ונרצה לדעת אם מדובר באותם חומרים. יש תיק שמתנהל במקביל בערכאה אחרת ואם מכוונים לשם, זה דורש הערכות מתאימה.

עו"ד אסל:
אבקש לקבל רשימה של חומר החקירה, לרבות החומרים החדשים וכל חומר אחר שהם חושבים שצריך להיות.

<#2#>
החלטה

על פי החלטת ס. הנשיא השופטת ר. יפה-כ"ץ, ומאחר ובעניינם של הנאשמים 4 עד 6 הוצג הסדר טיעון בפני מותב זה, אני מורה על הפרדת הדיון בעניינם של נאשמים 4 עד 6 מעניינם של נאשמים 1 עד 3.
בהתאם לאותה החלטה, יועבר התיק לס. הנשיא על מנת לנתבו למותב אשר ידון בעניינם של הנאשמים 1 עד 3.
תשומת לב המותב שייקבע לבקשת הסנגורים לקביעת מועד דיון שיאפשר להם להיערך, לקבל את כל חומרי החקירה ולהעלות כל טענה מקדמית מתאימה.

<#3#>

ניתנה והודעה היום כ"ג ניסן תשע"ו, 01/05/2016 במעמד הנוכחים.

גילת שלו , שופטת

הוקלד על ידי ציונה נסירי