הדפסה

בית המשפט המחוזי בבאר שבע ת"פ 25375-02-12

בפני
כבוד ה סגן נשיאה נתן זלוצ'ובר

מאשימה

מדינת ישראל

נגד

הנאשם

אברהים אלשאפעי
ע"י עו"ד בקרי אלפוכארי

החלטה

1. ביום 9.4.17, הגיש הנאשם בקשה לחישוב פסילה של רישיון הנהיגה כך שתחשב מיום שחרורו מבית הסוהר 26.6.14. לבקשה צורף אישור בדבר מועד השחרור מהכלא. כבר עתה יצוין, שלא צורף תצהיר לבקשה וגם לא נטען שרישיון הנהיגה אבד.

2. בהחלטתי מאותו יום קבעתי: "לא ברור למה הסנגור מגיש את הבקשה לביהמ"ש. בגז"ד
נקבע במפורש:
"אני פוסל כל אחד מהנאשמים מלקבל או להחזיק רישיון נהיגה לכל סוג של כלי רכב מנועי למשך 18 חודשים מיום שחרורם מהכלא."

3. לאחר דברים אלה, התקבלה תגובת פמ"ד שהתנגדה לבקשה וניתנה החלטתי מיום 23.4.17 שהורתה לנאשם לפנות למשרד הרישוי לחישוב הפסילה.

4. ביום 27.4.17, הוגשה הודעה מטעם הנאשם בה שוב ביקש לחשב את מועד פסילת הרישיון מיום 26.6.14, ובה הודיע הסנגור שפנה אל משרד הרישוי וזה סרב להיעתר לבקשה בטענה שלא מטפלים שם בחישובי פסילות ועליו לחזור לבית המשפט כדי לקבל אישור הפקדה של רישיון הנהיגה ורק אז לפנות למשרד הרישוי.

5. ביום 9.5.17 השיבה המשיבה, כי לא ברור לה מדוע הנאשם פונה שוב ושוב לבית המשפט במקום להמציא אישור שהפקיד את רישיון הנהיגה כנדרש.

6. רק לאחר דברים אלה הוגשה בקשה נוספת של הנאשם ביום 16.5.17 ובה נטען שהנאשם פנה למזכירות ביהמ"ש לקבל אישור הפקדה מיום שחרורו מהכלא, אך המזכירות "סרבה להוציא אישור הפקדה כי לא בוצעה הפקדה". עתה נטען לראשונה שלאחר שחרורו מהכלא הנאשם לא מצא את רישיון הנהיגה והוא אבד ולכן אין לו רישיון נהיגה להפקיד. עוד נטען לראשונה, כי הנאשם סבר שהפסילה התחילה להימנות מיום השחרור ולא ידע ולא הבין כי עליו להפקיד את הרישיון.

7. המאשימה מתנגדת גם לבקשה זו.

8. דין הבקשה להידחות. הנאשם היה חייב להפקיד את רישיון הנהיגה במועד ואם אבד חייב היה להגיש בקשה מתאימה עם תצהיר מתאים ובזמן הנכון. יתרה מכך , זו הבקשה השלישית בתיק זה ורק עתה לראשונה נטען שהרישיון אבד וגם הוגש תצהיר. אם לא די בכך הגם שהנאשם מיוצג וכל הבקשות הוגשו על ידי עורך דין רק עתה נטען לראשונה, בבקשה השלישית, שהנאשם לא ידע ולא הבין שעליו להפקיד את הרישיון ואם אבד להגיש תצהיר מתאים.

9. אני דוחה את הבקשה, בהסכמת המדינה פסילת רישיון הנהיגה תחושב מיום הגשת התצהיר בדבר אובדן הרישיון דהיינו 16.5.17.

להודיע לב"כ הצדדים.

ניתנה היום, ד' סיוון תשע"ז, 29 מאי 2017, בהעדר הצדדים.