הדפסה

בית הדין הארצי לעבודה ע"ע 31076-07-17

28 נובמבר 2018
יניב לב
המערער
-

.1 ויצו הסתדרות עולמית לנשים ציוניות
.2 פנינה גפן

המשיבים
לפני: השופטת חני אופק גנדלר, השופט אילן סופר, השופט מיכאל שפיצר
נציג ציבור (עובדים) מר יוסי רחמים, נציגת ציבור (מעסיקים) גברת ברכה סמו

המערער בעצמו
ב"כ המשיבים עו"ד נטלי קימחי

פסק דין

1. לפנינו ערעור על פסק דינו של בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב (השופטת עידית איצקוביץ ונציגי הציבור מר גבריאל נבו ומר משה הרץ; סע''ש 35818-12-14) אשר דחה את מרבית תביעתו של המערער. התביעה בין שאר הוגשה בגין פיצוי לפי חוק איסור לשון הרע, עוגמת נפש, פיטורים שלא כדין, תשלום בגין עבודה בשבת, אי מתן ימי מנוחה, הפקדות לפנסיה ואי מתן הודעה לפי חוק הודעה לעובד. התביעה התקבלה רק ברכיב האחרון. דהיינו בגין אי מתן הודעה לעובד שבעטיו נפסקו לזכות המערער 2,500 ₪. המערער חוייב בתשלום הוצאות למשיבה בסך של 10,000 ₪.

2. לאחר שעיינו בכלל החומר שבתיק ושמענו את טענות הצדדים, סבורים אנו כי פסק דינו של בית הדין האזורי ראוי להתאשר מטעמיו מכח תקנה 108(ב) לתקנות בית הדין לעבודה (סדרי דין) תשנ''ב-1991.

3. בית הדין האזורי התרשם לאחר שמיעת עדויות הצדדים כי בכל הנוגע לעילת הפיטורים ''עדות הנתבעת הותירו בנו רושם אמין. מנגד, לא שוכנענו בגרסתו של התובע שלפיה לנתבעת אינטרס לפגוע בו ושהתלונות הן המצאה של גברת ... או של כל גורם אחר של וויצו'' (סעיף 5 לפסק הדין). כמו כן לא שוכנענו כי נפל פגם בהליך הפיטורים או שקופחה זכות כלשהי של המערער.

4. לאור האמור, הערעור נדחה והמערער ישלם למשיבה הוצאות משפט בסך 5,000 ₪ תוך 30 יום שאם לא ישא הסכום הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד לתשלום בפועל.

ניתן היום, כ' כסלו תשע"ט ( 28 נובמבר 2018), בהעדר הצדדים וישלח אליהם .

חני אופק גנדלר,
שופטת, אב"ד

אילן סופר,
שופט

מיכאל שפיצר,
שופט

מר יוסי רחמים,
נציג ציבור (עובדים)

גברת ברכה סמו,
נציגת ציבור (מעסיקים)