הדפסה

בית הדין האזורי לעבודה תל אביב ב"ל 51318-07-19

15 יולי 2020
לפני:
כב' השופטת דפנה חסון זכריה

התובע:
רותם יפת

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי

החלטה

מתמנים בזאת לשמש כמומחים רפואי ים פרופ' אבינועם רכס; ד"ר דוד אנג'ל; וד"ר מיכאל בייזר (להלן - המומחים) לשם מתן חוות דעת רפואית בתביעתה של התובעת – גב' רותם יפת, להכיר בפגיעה בצוואר, בראש, בשמיעה ובשורשי כפות הידיים כפגיעה בעבודה (כל מומחה מתבקש להתייחס כמובן לתחומים הרלבנטים לתחום מומחיותו בלבד).

להחלטה זו מצורפים המסמכים הרפואיים הבאים:
תיק רפואי מקופת חולים מאוחדת
תיק אשפוז מאסף הרופא
המסמכים הרפואיים שצורפו לכתב התביעה.

אלה העובדות:
התובעת ילידת 1987 ובתקופה הרלוונטית לתביעה עבדה כסייעת בגן ילדים.
ביום 20.9.18 בסביבות השעה 14:20, בעת שהיתה התובעת בדרכה בחזרה מעבודתה לביתה, עצרה את רכבה בכיכר לצורך מתן זכות קדימה. רכב שלא הבחין בעצירתה, התנגש ברכבה מאחור (להלן-התאונה). לא נפתחו כריות אויר כתוצאה מהתאונה.
הנתבע הכיר בתאונה כתאונת עבודה והכיר בפגיעה בגב תחתון – כפגיעה בעבודה.
הנתבע דחה ולא הכיר בפגיעה בצוואר, בראש, בשמיעה ובשרשי כפות הידיים כתוצאה מהתאונה.
פירוט מצבה הרפואי, כעולה מהמסמכים הרפואיים שהוזמנו.

המומחה מתבקש להשיב לשאלות הבאות:

א.     מהו הליקוי של התובעת כעולה מהחומר הרפואי שלפניך ?
ב.      האם קיים קשר סיבתי, לרבות על דרך של החמרה, בין הליקוי ממנו סובלת התובע ת לבין התאונה מיום 20.9.18 כמתואר בעובדות המקרה?

המומחה מתבקש ליתן חוות דעתו תוך 30 יום מהיום, בדרך שבה ניתנת חוות דעת של מומחה לפי פקודת הראיות [נוסח חדש] התשל"א 1971, ובכלל זה לפרט את פרטי השכלתו וניסיונו ולהצהיר שידוע לו כי חוות הדעת ניתנת במקום עדות בבית הדין, על כל המשתמע מכך.

אם מי מהצדדים היה או עודנו בקשר עם המומחה, לגבי תובענה זו או הפגיעה מושא התובענה, לרבות חוות דעת שקיבל מהמומחה, יגיש הודעה בכתב לבית הדין, עם העתק לצד שכנגד, תוך 7 ימים ממועד קבלת החלטה זו.

המזכירות תשלח לכל אחד מהמומחים הרפואי ים את מלוא החומר הרפואי וכן את המסמכים רפואיים שצורפו לכתב התביעה, ותעלה את התיק לעיוני ביום 20.8.20.

ניתנה היום, כ"ג תמוז תש"פ, (15 יולי 2020), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.