הדפסה

בית הדין האזורי לעבודה תל אביב ב"ל 4127-09

לפני:
כב' הנשיאה הדס יהלום

התובע
קייק יוסף
ע"י ב"כ עו"ד עמוס כהן
-
הנתבע
המוסד לבטוח לאומי
ע"י ב"כ עו"ד רועי הררי

החלטה

1. בעקבות פסק הדין שניתן בבית הדין הארצי ( עב"ל 42189-02-17 מיום 20/11/19) מונה מומחה יועץ רפואי ד"ר יאסקי, בתחום הרפואה התעסוקתית.

2. השאלות שהופנו למומחה, נוסחו על ידי בית הדין הארצי, בהתבסס על העובדות שנקבעו על ידי בית הדין האזורי עוד ביום 1/11/12 (מותב בראשות כב' השופטת מאירי).

3. המומחה דר' יאסקי שלח מכתב מיום 5/10/20, בו ביקש לבסס את חוות דעתו על החומרים המפורטים בחוות הדעת שהוגשה מטעם התובע, של ד"ר יהודית שחם. לחלופין ביקש לקבל דוחות ניטור.

4. הנתבע מתנגד לשינוי התשתית העובדתית ולהעברת המידע הנ"ל לידיעת המומחה.
התובע טוען כי יש להעביר את חוות הדעת של ד"ר שחם ולציין שהמומחה יכול להתבסס עליה וכן על חומרים אחרים, על פי שיקול דעתו המקצועי.

5. לאחר עיון בטענות הצדדים, אני קובעת כי אין להעביר למומחה את חוות הדעת של ד"ר שחם, שעה שלא הועברה בעבר ולא היתה אליה התייחסות בבית הדין הארצי.
אציין כי בבסיס פסק הדין של בית הדין הארצי, עמדה העובדה שאין תעוד בתיק, ממקור ראשון, על חשיפה לבנזן. מטעם זה נקבע כי יש למנות רופא תעסוקתי ולשאול אותו "האם המנוח נחשף בעבודתו לחומרים ...".
לו היה תיעוד ודאי על חשיפה לבנזן, היה המומחה נשאל במפורש על בנזן ולא כפי שנוסחה השאלה, כשאלה כללית.

המומחה מבקש לעיין בחוות מטעם התביעה, שלא היוותה חלק מהבסיס העובדתי ולכן אין מקום להעבירה למומחה.

6. לעניין הבקשה החלופית, להמצאת דוחות ניטור, אין מניעה להגישם אף שכעולה מתגובת התובע, ככל הנראה לא יהיה בהם כדי לסייע למומחה .
ב"כ התובע יגיש עותק מדוחות הניטור שהוגשו לתיק בעבר, לצורך העברתם למומחה. ככל שלא הוגשו דוחו"ת ניטור לתיק בעבר , יגיש על כך הודעה והכל עד ליום 20/11/20.

7. התיק יובא לעיוני ביום 21/11/20.

ניתנה היום, כ"ב חשוון תשפ"א, (09 נובמבר 2020), בהעדר הצדדים.