הדפסה

בית הדין האזורי לעבודה תל אביב ב"ל 12467-07-19

16 יולי 2020
לפני:
כב' השופטת חנה טרכטינגוט – שופטת בכירה

התובע:
רפאל אחקל
ע"י ב"כ עו"ד מירב קאהן ואח'

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ עו"ד נועם בן-שלום ואח'

החלטה

ד"ר דוד אנג'ל מתבקש בזאת להשיב על שאלות ההבהרה הבאות וזאת תוך 30 יום מקבלת ההחלטה –

1. ביחס לאמור בחוות דעתך בסעיף ד' – "אין כל עבודת סבלות, וההרמות המתוארות של הפלטות לתמיכת רגלי המנוף ומשיכת הרגליים המתקפלות החוצה אינן גורמות לנזקים בלתי הפיכים שתרומתם המצטברת הינה משמעותית.
אין עבודה ממושכת כששורשי כפות הידיים ביישור או כיפוף מקסימאלי, אין עבודה ממושכת עם מכשירים רוטטים. התרומה המצטברת של הלחצים הישירים על התעלה הקרפאלית בעבודה המתוארת אינה משמעותית והיא פחותה מ- 20%.
גם מידת העומסים שעוברת בשרירים המיישרים של האמה שמתחברים לאפיקונדיל הלטראלי במרפק שמאל אינם במידה שהשפעתם המצטברת הינה משמעותית..."
א. האם בעת כתיבת חוות הדעת עמדו בפני אדוני העובדות המוסכמות מטעם בית הדין, אשר שם נקבע כי התובע מבצע כל פעולה לאורך של כשעה וחצי (להרים פלטות, שליפת רגליים, קשירת מטענים עם כבלי פלדה וייצוב מנוף בעזרת סטיקרים)?
באם תשובתך חיובית – האם הפעולות אשר פורטו בעובדות מטעם בית הדין ואשר הודגמו בסרטון מעידות על פי דעתך המקצועית על הפעלת כוח ועומס על כפות הידיים והמפרקים?
ג האם נכון לומר כי י שנה סבירות שהתובע מפעיל כוח ועומס על כפות הידיים והמרפקים באופן יומיומי וקבוע, כך שייגרם נזק לשורשי כפות הידיים והמרפקים וזאת גם ללא שימוש תדיר בכלים רוטטים? ואם כן האם סבירות זו הינה מעל 50%? והאם הלחצים שהינו מפעיל על איברים אלו הינם משמעותיים ועולים על 20%?
2. האם בעת כתיבת חוות דעתך עמדה בפנייך חוות דעתו של ד"ר אמיר אורון, אורתופד מומחה מנתח, מומחה בכירורג יה של היד ומוסמך ברפואת ספורט?
א. באם כן, ועל אף שהעובדות בבסיס חוות דעתו אינן זהות לעובדות שהונחו בפניך, כיצד אתה יכול להסביר את הפער בין קביעתו של ד"ר אמיר אורון לקביעתך?
ב. באם לא, מצ"ב לנוחיותך חוות דעתו של ד"ר אמיר אורון, הנם הנך מסכים עם קביעתו?

3. האם הבדיקה מתאריך 26.6.18 בה נבדק התובע ע"י ד"ר קונסטנטין הלפרין, אורתופד מטעם קופ"ח כללית עמדה בפניך בעת כתיבת חוות הדעת?
א. בבדיקה האמורה מצוין כי התובע סובל מכאבים במרפקים ובכפות הידיים (מצב בשנית לנוחיותך).
ב. האם תלונותיו של התובע אודות פגימת מפרקים, נוכן לאתריך הנ"ל תשנה את עמדתך?

התיק יעלה לעיוני ביום 1.9.20.

ניתנה היום, כ"ד תמוז תש"פ, (16 יולי 2020), בהעדר הצדדים.