הדפסה

בית הדין האזורי לעבודה נצרת ב"ל 29659-07-19

לפני: כב' השופט מוסטפא קאסם, סגן נשיא

התובע:
נידאל זועבי
-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי

החלטה

1. ביום 11.2.2020 התקבלה חוות הדעת של המומחה מטעם בית הדין, ד"ר ציון עידו.
בעקבות האמור בחוות הדעת, התקיים דיון ביום 18.6.2020 במסגרתו הסכימו ב"כ הצדדים להפנות למומחה שאלת הבהרה.
כמו כן, הצדדים הסכימו כי ב"כ התובעת תוכל להגיש בקשה להפניית שאלות הבהרה נוספות ואלה יועברו למומחה, על מנת שיחווה את דעתו בעניינו של התובע .

2. לפיכך, המומחה מתבקש להשיב לשאלות ההבהרה שלהלן:
א. לטענת התובע, לפני שהתחלף הרמזור לאדום, הוא זיהה במראה אוטובוס שנוסע מאחוריו במהירות מופרזת, ניסה להתחמק לצד ימין אבל בכל זאת נהג האוטובוס לא השתלט על האוטובוס ולכן, הוא פגע ברכבו של התובע בצד השמאלי אחורי, על אף שהתובע ניסה לברוח הוא פגע בעוד רכב בנתיב השמאלי. לנוחיות המומחה מצורפות מספר תמונות מזירת התאונה.
ב. האם מצאת בחומר הרפואי אשר עמד לרשותך, לרבות כרטיסו הרפואי של התובע, תיעוד כלשהו על חבלה בברך ימין, לאחר התאריך 8/6/2017?
ג. האם זה נכון שהסימפטומים של קרע במיניסקוס יכולים לא להופיע באופן מיידי, וכי לעיתים אף מי שנגרם לו קרע במיניסקוס יכול להיות שאינו מודע לכך, אלא כחלוף זמן מה ולאחר שכאבי הברך הופיעו או התגברו?

ד. נכון הוא כי העובדה שהתובע לא התלונן מיד לאחר התאונה על כאבים בברך אינה שוללת כי הוא נפגע בברך בתאונה, שכן יתכן שמוקד הכאבים הראשוני בגב הפריע לו יותר בהתחלה ורק לאחר מכן החלהתובע לחוש גם בכאבי הברכיים?
ה. האם מחוות דעתך, ניתן להבין כי ממצאי בדיקתו של האורטופד ד"ר חדאד מרואן מתאריך 21/7/2017: "כאבים בשתי הברכיים, רגישות בחלק הקדמי של הברכיים. כאבים בסדר מפרקי מדיאלי"- אינם עולים בקנה אחד עם הליקוי ממנו סובל התובע?
ו. האם ממצאי בדיקת ד"ר חדאד בהמשך מתאריך 29/9/2017, 27/10/2017, לרבות ה"LCL פומולארי, פליט בברך" אינם תואמים את היקוי שאובחן אצל התובע?
ז. האם ממצא בדיקתו של האורטופד ד"ר שאדי מתאריך 30/5/2019 היינו, לאחר אבחנת הליקוי של התובע, קרע במיניסקוס, שלפיו "רגישות בסדר ליטראלי", אינם תואמים את הליקוי עצמו?
ח. האם נכון הוא כי אחד הגורמים לפציעת מיניסקוס, עשוי להיות כתוצאה מתנועה חדה אשר מלווה במומנט של כוח למפרק הברך, אשר תוביל לתנועה צידית וסיבובית של הברך , האם ניתן ללמוד מהתיעוד הרפואי כי התובע עשה תנועה כלשהי בברך אשר גרמה לליקוי ממנו הוא סובל?

3. באשר לשאלה מספר 7 וחרף התנגדות הנתבע , הנני מתיר את הפניית השאלה בשינויי נוסח מתחייבים.
לעומת זאת, באשר לשאלה 8, מאחר וחוות הדעת אליה מפנה ב"כ התובעת מבוססת על תשתית עובדתית השונה מענייננו, לא מצאתי מקום להפניית שאלה זו למומחה.

4. המומחה מתבקש להשיב על שאלות ההבהרהמוקדם ככל שניתן, ולא יאוחר מיום 10.8.2020.
לאחר קבלת תשובותיו של המומחה, הצדדים מתבקשים להודיע מה מבוקשם באשר להמשך ההליכים וזאת תוך 15 יום ממועד קבלת תשובותיו של המומחה.

5. שכר טרחת המומחה ישולם כמקובל.
מזכירות בית הדין תעביר למומחה את החומר הרפואי, בצירוף התמונות שצורפו להודעת התובע מיום 17.2.2020.

ניתנה היום, כ"ד תמוז תש"פ, (16 יולי 2020), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.