הדפסה

בית הדין האזורי לעבודה ירושלים סע"ש 65523-05-19

לפני:
כב' השופטת שרה שדיאור

התובע:
אסף אנקונינה

-
הנתבעת:
כץ משלוח בינעירוני מהיר בע"מ

החלטה
לפני בית הדין בקשת התובע לגילוי מסמכים ותגובת הנתבעת המתנגדת חלקית לבקשה.
התובע עתר לגילוי תלושי השכר של 4 עובדים: אור אשור – עובד כללי עם וותק של 20 שנים לפחות, נתן פיצ'ון – נהג משאית בותק של כ-20 שנים, יוסי מרציאנו, מנהל סניף ירושלים מזה 10 שנים ורונן מחוי – מנהל סניף ראשון לציון לשעבר, בוותק של כ-20 שנים.
הנתבעת טענה כי התובע מנסה בבקשתו להרחיב את חזית המחלוקת בין הצדדים, בדבר השכר החליפי לצורך השוואה לתמורות שקיבל בתקופה שבה נתן שירותים לנתבעת. לטענתה, התובע העניק לנתבעת שירותים במשך תקופה של כ-20 שנים, כנהג חלוקה, ורק במשך שנת 2010 ביצע תפקיד של מנהל סניף ירושלים. בנסיבות אלה, טענה הנתבעת כי אין רלוונטיות לשכרם של מנהלים בוותק של 20 שנים. הנתבעת צירפה לתגובתה תלושי שכר של העובדים אור אשור ונתן פיצ'ון.
מטיעוני הצדדים עולה כי אין מחלוקת שהתובע ניהל את סניף ירושלים במשך שנה . נוכח טיעוני הצדדים ויריעת המחלוקת, יש רלוונטיות לשכרם של מנהלים, ביחס לוותק של שנה זו בלבד , וזאת אף לשיטת הנתבעת.
יחד עם זאת, חשיפת תלושי השכר של מי שאינם צדדים להליך, ומבלי שניתנה להם האפשרות להגיב לבקשה ולהתנגד לה, מהווה פגיעה בפרטיותם, נוכח השנה המדוברת ביחס לכלל התביעה ונוכח מידת הפגיעה בפרטיות בקשה זו אינה מידתית ואין לאפשר פגיעה זו בנסיבות ההליך.
על כן הנתבעת תגיש תלושי שכר של 2 מנהלים בלבד , בוותק של שנה, תוך מחיקת כל הנדרש לזיהוים ומחיקת כל פרט מזהה או העלול לפגוע בהם.
הנתבעת תגיש את התלושים כאמור עד ליום 22.10.20 .לא תנתן אורכה.
כמו כן עד 22.10.20 יגיש התובע תגובתו לבקשת הנתבעת לגילוי מסמכים מיום 2.9.20.
ניתנה היום, י"ד תשרי תשפ"א, (02 אוקטובר 2020), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.