הדפסה

בית הדין האזורי לעבודה חיפה ב"ל 16330-06-20

לפני: כב' השופטת קרן כהן

התובע:
ניר מזרחי
ע"י ב"כ עו"ד ניר אלבו
-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ עו"ד ג'ומאנה בחוס

החלטה

ביום 8.6.2021 התקבלה בבית הדין חוות דעתו של המומחה ד"ר איל ריבלין. המומחה מתבקש להשיב על שאלות ההבהרה הבאות, וזאת בתוך 30 יום ממועד קבלת ההחלטה:
בתשובה לשאלה 3.3. לשאלות בית הדיין, ציינת בסיכום תשובתך, כי מסקנתך היא, שהליקוי בכתפו של התובע הוא "תוצאה משולבת של מיקרוטראומה חוזרת, אירוע חבלתי חד פעמי בעבודתו של התובע וייתכן גם גמישות יתר".
האם תסכים, כי אינך יכול לקבוע בוודאות, בש ים לב לכל גורמי הסיכון שאיזכרת כי הקשר הסיבתי בין הליקוי של התובע בכתף שמאל לתנאי עבודתו על דרך של מיקרוטראומה חוזרת הוא דווקא בסבירות מעל 50%?

עוד ציינת ברישא של אותה תשובה, כי בתיעוד הרפואי של התובע מתועד אירוע חד פעמי משמעותי של משיכת הגוף בעלייה למשאית תוך אחיזה בהגה דבר שגרם, לדברי התובע, להתגברות הכאב בכתף.
האם תסכים, גם לנוכח המאמרים הרפואיים שאיזכרת בנושא בתשובתך לשאלה 3.2 כי נזק ללברום ואי יציבות של הכתף יכול להיגרם גם כתוצאה של אירוע חבלתי יחיד שכזה, ללא קשר למיקרטראומה חוזרת בעבודה?

בנוסף בתשובה לשאלה 3.4 לשאלות בית הדין ציינת כי לתובע ישנו גורם סיכון נוסף של גמישות יתר מיפרקית והוספת "זהו גורם סיכון משמעותי אך אין בו כדי להפחית מחשיבות הגורם התעסוקתי".
על סמך מה קבעת קביעה זו והאם תסכים כי דווקא נוכח גורם סיכון משמעותי זה של גמישות יתר ואירועים חבלתיים שמתועדים אצל התובע, לא ניתן לבסס חד משמעית השפעה משמעותית של תנאי העבודה על הליקוי בכתפו של התובע בשיעור 20%, וייתכן כי המדובר בהשפעה פחותה ביותר מ- 20%? נא הסברך.

תשומת ליבך לרישום הרפואי של התובע מיום 14.11.2017 שבו נרשם בסעיף תלונות/סיבת הפניה "לדבריו מזה שנתיים סובל מפריקות חוזרות בכתף שמאל אחרי אירוע חבלתי בעבודתו..." .
האם אין בתלונה זו, כדי לשנות מעמדתך ביחס לקביעת הקשר הסיבתי על דרך המיקרוטראומה זאת לעומת אירוע חבלתי? נודה להתייחסותך.
הרישום הרפואי מצורף.

ההחלטה תומצא לצדדים ולמומחה. למומחה יומצאו בנוסף כל המסמכים הרפואיים וכן הרישום הרפואי מיום 14.11.2021 (צורף לבקשה מיום 9.7.2021) .

התיק יובא לעיוני ביום 17.11.2021 .

ניתנה היום, ח' חשוון תשפ"ב, (14 אוקטובר 2021), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.