הדפסה

בית דין אזורי לעבודה בתל אביב - יפו פ"ה 39436-11-18

01 אוגוסט 2019
לפני:
כב' השופט אלעד שביון

המבקשת:
תדהר בניה בע"מ
ע"י ב"כ עו"ד רחל הררי ליפשיץ ועו"ד שי זגורי

-
הטוענים:

  1. בוני אלפא ניהול וביצוע בע"מ
  2. GEBRWOT MERIT
  3. TAMZGI WOLDEGBREL

הנתבעים 2-3 ע"י ב"כ עו"ד טוני מאיר
4. ISAAC NUDKA
ע"י ב"כ עו"ד תומר מור חי
5. מרדכי הררי

פסק דין

לפניי בקשה בהליך של טען ביניים מכוח תקנות 224 עד 233 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984 (להלן - "הבקשה").

בבקשה עתרה המבקשת כי בית הדין יורה לה כיצד לנהוג בכספים המוחזקים בידה, שהיו אמורים להיות במקור משולמים לטוענת 1, חברת בוני אלפא ניהול וביצוע בע"מ, שניתקה עמה מגע.

בבקשה צוין, כי טוענים 2 עד 5 שהם עובדיה של טוענת 1, שהועסקו על ידה והוצבו מטעמה באתרים שונים בהם פעלה המבקשת ( במסגרת הסכם התקשרות בין השתיים), טוענים כי טוענת 1 לא שילמה להם את משכורת חודש אוקטובר 2018. עוד ציינה המבקשת, כי מאחר ונציגיה של טוענת 1 נעלמו, קיים חשש ממשי שהיא לא תשלם את שכרם של העובדים גם עבור חודש נובמבר 2018.

לנוכח האמור פנתה המבקשת לבית הדין להבהיר האם עליה לשלם מהכספים שמצויים בחזקתה את שכרם של טוענים 2 עד 5 ( עובדיה של טוענת 1) בגין החודשים הרלבנטיים ואם כן, אילו סכומים עליה לשלם ובאיזו דרך.

בבקשה צוין כי למיטב ידיעת המבקשת, במועד הגשת הבקשה, לא התבקש ולא ניתן לגבי טוענת 1 צו פירוק, לא מונה לה כונס נכסים ולא הגיעו צווי עיקול על כספי טוענת 1 המוחזקים אצל המבקשת. בתמיכה לנטען בבקשה הוגש תצהירו של מר עמית כהן, מנהל תפעול כח אדם במבקשת.

ביום 12.12.18 התקיים דיון במעמד הצדדים. ה טוענת 1 נעדרה מהדיון.

בחודשים שלאחר הדיון הוגשו לתיק ביה"ד הסכמי פשרה בין המבקשת לבין טוענים 2 עד 5 בעניין תשלום השכר המוסכם לחודשים אוקטובר ונובמבר 2018 והצדדים ביקשו מבית הדין לאשר הסכמות אלה.

טוענת 1 לא הייתה צד להסכמי פשרה אלה ועד היום לא התקבלה כל תגובה מטעמה לבקשה, למרות שעותק ממנה ומהחלטת בית הדין המורה לה להגיש תגובה נמסרו לידיה בדרך של הדבקה בכתובתה וכן בכתובת הדירקטור מטעמה מר סטניסלב גלינסקי, כפי שמופיעים ברשם החברות.
תצהיר מבצע המסירה בליווי תמונות הוגשו לתיק בית הדין.

לאור האמור, משהמבקשת והטוענים 2 עד 5 הגיעו להסכמות בעניין השכר המוסכם לו הם זכאים לחודשים אוקטובר ונובמבר 2018 ומשעד כה לא התקבלה עמדת טוענת 1 לבקשה חרף כך שהיא הומצאה לידיה כדין, ניתן בזאת תוקף של פסק דין להסכמות אלה כפי שפורטו בבקשות הצדדים מהתאריכים 16.1.19, 5.3.19 ו-3.6.19.

המבקשת תבצע את התשלומים לטוענים 2 עד 5 בתוך 14 ימים מהיום.

ניתן בזאת צו גודר בהתאם לתקנה 233(א) לתקנות סדר הדין האזרחי, לפיו הטוענת 1 וכל הבא מכוחה לא יוכלו לתבוע מהמבקשת את הסכומים המשולמים בהתאם לפסק דין זה.

ניתן היום, כ"ט תמוז תשע"ט, (01 אוגוסט 2019), בהעדר הצדדים ויישלח אליהם.