הדפסה

בית דין אזורי לעבודה בתל אביב - יפו סע"ש 44838-03-17

לפני: כב' השופטת קרן כהן

המבקש:
התובע
עידן פלדה
ע"י ב"כ עו"ד איציק אבישר
-
המשיבים:
הנתבעים

  1. עמותת בני רמת גן- מחלקת הכדורסל
  2. עיריית רמת גן
  3. ברנרד ברנר

הנתבעים 1 ו-3 ע"י ב"כ עו"ד מרב רוזנפלד-מנור

החלטה

המבקש (התובע) הגיש בקשה לתיקון כתב התביעה על דרך של הוספת נתבע ועל דרך של הוספת עילת תביעה (להלן: הבקשה).

בבקשה נטען שבחודש מאי 2017, דהיינו לאחר הגשת התביעה, שודר תחקיר במהדורת הלילה של "חדשות הספורט" בערוץ ספורט 5. נטען שלאחר שידור התחקיר אמר מר ליאור וילהלם – מנכ"ל המשיבה 1 (להלן: הנתבע הנוסף) שהבעיות של הקבוצה נובעות מאנשים כמו המבקש שמעלו בתפקידם. אי לכך ביקש המבקש כי יותר לו לתקן את כתב התביעה ולהוסיף את הנתבע הנוסף כנתבע בהליך על מנת שניתן יהיה לדון באמירותיו נ גד המבקש שפורטו בבקשה .

המשיבים התנגד ו לבקשה וטע נו שהעובדות הנוגעות לצירוף הנתבע הנוסף אינן קשורות לעילות התביעה והן נוצרו לאחר הגשתה ולכן לכל היותר קיימת לתובע עילת תביעה עצמאית. עוד נטען שבקשה לצירוף נתבע יש להגיש כאשר צד דרוש למחלוקת נשוא התביעה המקורית ו כי הבקשה אינה מעלה עילה שכזו וכל מטרתה היא לנפח מעבר לצורך את המחלוקות שבין המבקש למשיבה ולסבכם בהליכים נוספים נגד הנתבע הנוסף.

הכרעה
לאחר ששקלתי את טענות הצדדים מצאתי כי דין הבקשה להתקבל, כפי שיפורט להלן.
כידוע, לבית הדין סמכות רחבה להתיר תיקון כתבי טענות מזו של בית המשפט וזאת נוכח השוני בין תקנה 92 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984 לבין תקנה 41 לתקנות בית הדין לעבודה (סדרי-דין), התשנ"ב-1991.

כמו כן, נפסק כי בבוא בית הדין להחליט בבקשה לתיקון כתבי טענות "ניצבות שתי שאלות נפרדות זו מזו לשיקול דעתו של בית הדין. הראשונה, האם מעמיד הנוסח המתוקן את הפלוגתא האמיתית לדיון. השניה, האם יהיה בתיקון כדי לגרום לצד השני עוול שפיצוי כספי לא יוכל לתקן. אם התשובה לשאלה הראשונה היא חיובית, כי אז הגישה במסגרת השאלה השניה היא מאוד ליברלית, כדי שהטפל לא יכשיל את העיקר".

במקרה דנן, המבקש לא הגיש טיוטת כתב תביעה מתוקן אולם מבקשתו עולה כי ברצונו להוסיף את הנתבע הנוסף וכן שבית הדין ידון באמירה שנאמרה לאחר שהוגש כתב התביעה המהווה לטענות הפרה של חוק איסור לשון הרע. בנסיבות אלה, אין חולק שכתב התביעה המתוקן שיוגש יעמיד את הפלוגתאות האמיתיות שבמחלוקת בין הצדדים לדיון.

כמו כן, בהליך זה טרם הוגשו כתבי הגנה וטרם החלו ההליכים המקדמיים, כך שאף לא נגרם למשיבים נזק כלשהו.

משכך, אני מתירה את תיקון כתב התביעה על דרך של הוספת נתבע נוסף ועילת תביעה הנוגעת להפרת חוק איסור לשון הרע בגין האמירה מחודש 5/2017 .

סוף דבר
הבקשה מתקבלת.
הוצאות הבקשה יובאו בחשבון בסיום ההליך.

המבקש יגיש כתב תביעה מתוקן עד ליום 27.9.2017.

המבקש ימציא את כתב התביעה המתוקן והחלטה זו לכל הנתבעים עד ליום 3.10.2017.

המשיבים יגישו כתבי הגנה עד ליום 15.11.2017.

הצדדים יסיימו את הליכי הגילוי והעיון במסמכים עד ליום 15.12.2017.

דיון קד"מ יתקיים ביום 26.12.2017 בשעה 13:30.

ניתנה היום, ט' אלול תשע"ז, (31 אוגוסט 2017), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.