הדפסה

בית דין אזורי לעבודה בתל אביב - יפו ד"מ 46373-11-17

לפני:
כב' השופטת דגית ויסמן

המבקשת:
קפלן את לוי בע"מ

-
המשיב:
BTUSAMLAK ASGODOM

החלטה

1. לפי פסיקת בית הדין הארצי לעבודה (ע"ע (ארצי) 1127/00 אורסץ' - דינה סיבוס, פד"ע לז 305 (2002)), בנסיבות בהן הוגש תצהיר עדות של עובד זר שנבצר ממנו להתייצב להיחקר בחקירה נגדית, ניתן יהיה להוכיח את התביעה מראיות אחרות שבתיק, חרף אי התייצבותו. שונה הדבר מקום בו התובע כלל לא התייצב או לא הגיש תצהיר מטעמו (ר' דברים שנפסקו באמרת אגב בבר"ע (ארצי) 4131-11-17 LAGESE NEGESI –גודעי , מיום 27.11.17).

2. עם זאת, על פי טיעוני הנתבעת בכתב ההגנה, קיימים סכומים העומדים לזכות התובע, כגון שכר אחרון (סעיף 71 לכתב ההגנה), פדיון חופשה (סעיף 61), חלק המעסיק בפהקדות לגמל על חשבון פיצויים ותגמולים (סעיפים 54 ו - 58 לכתב ההגנה). גם אם לשיטת הנתבעת, הסכומים להם התובע זכאי נמוכים משווי תמורת הודעה מוקדמת שהיה עליו לתת לנתבעת, הרי שיש טעם בטענת התובע, לפיה חישוב הנת בעת את קיזוז תמורת ההודעה המוקדמת, מתעלם מהע ובדה שהתובע היה עובד בשכר (שעתי) ולא עובד במשכורת.

בנסיבות אלה, בשלב זה אין זה ראוי שהתביעה תמחק על הסף רק משום שהתובע אינו נמצא בישראל, גם אם לא הוצגו בעניין זה ראיות ברורות או שלא הובהר מדוע לא הוגשה בקשה להעדתו בעדות מוקדמת.

3. לאור האמור לעיל, למרות שהתובע אינו נמצא בישראל, אין מקום למחוק את התביעה וניתן להמשיך לברר את זכויותיו על יסוד המסמכים שבידי הצדדים.

4. משמדובר בתביעה בדיון מהיר, הצדדים יתייצבו לישיבת הוכחות שתתקיים ביום 5.11.19 בשעה 13:00 .

מובהר שעל הצדדים להתייצב לדיון שנקבע עם כל המסמכים שהם מבקשים להציג בפני בית הדין, בפלוגתאות העולות מכתבי הטענות.

ניתנה היום, י"ח אייר תשע"ט, (23 מאי 2019), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.