הדפסה

בית דין אזורי לעבודה בתל אביב - יפו ב"ל 62920-07-17

10 אוקטובר 2019
לפני: כב' השופט אורן שגב

התובע:
סימון שוקרון ת.ז XXXXX131

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי

החלטה

במשך לחוות דעתו מיום 26.7.2019, מתבקש בזאת המומחה, פרופ' ראובן אורדע להשיב על שאלות ההבהרה הבאות:
ברשומה הרפואית מיום 25.7.2016 המצ"ב, צוין כי "הנפיחות הנ"ל אינה חדשה והדבר מפריע בזמן הליכה". האם קיימת אפשרות שהנפיחות הופיעה אצל התובע והייתה ק יימת אצלו לפני האירוע בעבודה ואף הפריע ה לו בזמן ההליכה – היא אותה הנפיחות שאובחנה בביקור – הינה סימן או ביטוי לקיומו של ב קע לפני האירוע? אנא הסבר.
ברשומה הרפואית דנן צוין כי נערכה לתובע בדיקה במהלכה נמצאה בטן רכה והידוציל דו"צ, גדול יותר מימין. כמו כן, צוין כי לא ניתן היה למשש אשך ולא היו סימני המטומה. החלק השמאלי נבדק ונמצא תקין פרט להימצאות הידרוציל.
כיצד הינך קושר את הממצאים דנן, קרי הידרוציל, עם בקע חריף? מהם הממצאים שאותרו פרט הלידרוציל לפי אותה רשומה רפואית?
האם ניתן לשלול שההידרוציל היה מחובר לחלל הבטן ובתוכו היה בקע אשר גרם לכאבים אצל התובע, ושבקע זה לא הותיר סימן קליני כגון בצקת או המטומה בכיס האשכים? (זאת בשים לב לאמור במסמל הרפואי של המיון)
בחוות דעתך הינך מפנה למאמרו של Smith. האם נכון כי לפי המאמר על מנת לאבחן בקע חבלתי טראומתי אמורים להימצא סימנים מיידים של נזק ברקמות הרכות וסימנים אלו אמורים להופיע עם הופעת הבקע?
האם במקרה זה היו סימנים כאלו? ככל שלא, אנא הסבר כיצד הדבר מתיישב עם קביעתך שהבקע הופיע בעקבות האירוע בעבודה?
המאמר האמור של Smith מבוסס על בדיקה של 129 חולים שסבלו מ-145 בקעים מפשעתיים – ורק אצל 7% מהחולים היה בקע שבאופן סובייקטיבי ניתן להסביר כי הוא נובע ממאמץ חד פעמי. מאמר זה מצורף לעיונך. אנא התייחסך לכך נוכח קביעתך כי הבקע הופיע אצל התובע בעקבות אירוע ספציפי, ומהם הסיכויים לכך שהוא לא הופיע עקב אותו אירוע ספציפי בעבודה?
הינך מופנה לרשומה רפואית של ד"ר ירדן אטיאס ארז, מקופת חולים מאוחדת בו צוין כי התובע סובל מ- chronic hernia inguinal uvcomplicated bilate ral. כיצד הינך מסביר קביעה זו, שנעשתה כחודש לאחר האירוע המתואר בעבודה, מתוארת הפגיעה על ידי כירור ג כבקע מפשעתי כרוני דו"צ?
המזכירות מתבקשת לצרף לשאלות דנן את המוצג שסומן נת/3 והוגש ביום 15.3.2019 וכן את המסמך הרפואי והמאמר שצורפו לבקשה מיום 8.9.2019.
לעיוני – 15.11.2019.

ניתנה היום, י"א תשרי תש"פ, (10 אוקטובר 2019), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.