הדפסה

בית דין אזורי לעבודה בתל אביב - יפו ב"ל 5913-01-17

02 יולי 2019
לפני:
סגנית הנשיאה, השופטת אריאלה גילצר – כץ

התובע:
דניאל דנשפרד

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי

החלטה
מינוי מומחה רפואי:
ד"ר דוד אנג'ל , מתמנה בזאת לשמש מומחה יועץ-רפואי, (להלן: "המומחה"), לשם מתן חוות דעת רפואית בשאלות המפורטות להלן, בהחלטה זו, והמתייחסות לתובע. היועץ הרפואי מתבקש לעיין בכל המסמכים הרפואיים המצורפים וליתן חוות דעתו תוך 30 יום מיום קבלת החלטה זו. אם וככל שמי מן הצדדים היה או עודנו בקשר עם המומחה, לגבי תובענה זו או הפגיעה מושא התובענה, לרבות חוות דעת שקיבל מהמומחה, יגיש הודעה בכתב לבית דין זה וישירות לצד שכנגד , תוך 5 ימים מיום קבלת החלטה זו.

מסמכים רפואיים:
 רצ"ב תיק ובו כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים לעניינו של התובע.
 
העובדות:
א. התובע עובד בחברה אשר מייצרת מרעומים לפצצות.
ב. התובע עובד משרה מלאה.
ג. התובע עובד במעבדת המרעד.
ד. התובע מבצע קיבוע של בין 70 ל-100 ברגים ביום, ולשם כך התובע מפעיל את המרפק קדימה ואחורה כאשר אגרופו נשאר באותו גובה. פעולה זו מבצע התובע במשך שעה ביום, 4 פעמים בשבוע. התובע אינו מבצע פעולות אלו ברציפות אלא בין לבין מבצע עבודות אחרות.
ה. בנוסף התובע מבצע הידוק של המרעומים והוא מבצע את אותה פעולה כפי שפורט לעיל וכן כשמרפקו פונה ימינה ושמאלה. פעולה זו מבצע התובע במצטבר ביום כשעה.
ו. מובהר בזאת כי התובע אינו מבצע את הפעולות ברציפות, אלא על פני יום עבודה, כאשר בין ביצוע פעולה חוזרת ונשנית זו מבצע התובע עבודות נוספות משרדיות.
   
השאלות עליהן ישיב המומחה:
מהו ליקויו של התובע במרפק יד ימין?

האם ניתן לקבוע, בסבירות של מעל 50%, קיומו של קשר סיבתי בין עבודת התובע לליקוי ממנו הוא סובל? גם החמרת מצב הליקוי עקב העבודה משמעה קיום קשר סיבתי בין השניים.

ככל שהתשובה לשאלה הקודמת הינה בחיוב, וקיים לדעת המומחה קשר סיבתי בין העבודה לליקוי, הוא מתבקש להשיב לשאלה הבאה בדבר אופן קרות הליקוי, דהיינו:
האם בעיקרו של דבר ניתן לומר, כי ליקויו של התובע עקב עבודתו נגרם על דרך של פגיעות זעירות, כך שכל אחת מהן הסבה לו נזק זעיר בלתי הדיר, עד שהצטברות הנזקים הזעירים הללו זה על גבי זה גרמה גם כן לליקויו (כדוגמת טיפות מים המחוררות את האבן עליה הן נוטפות).

ככל שהמומחה ישיב לשאלה הקודמת בחיוב, הוא מתבקש להשיב לשאלה הבאה בדבר השפעת העבודה על הליקוי ביחס לגורמיו האחרים, דהיינו - האם לעבודת התובע השפעה משמעותית על ליקויו של התובע? ("השפעה משמעותית" על פי הפסיקה הינה בשיעור של 20% ומעלה).

המומחה ינמק תשובותיו.

התיק יובא לעיוני ביום 15.8.19.
  
המזכירות תשלח עותק ההחלטה לצדדים ולידי המומחה.

ניתנה היום, כ"ט סיוון תשע"ט, (02 יולי 2019), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.