הדפסה

בית דין אזורי לעבודה בתל אביב - יפו ב"ל 58210-11-16

05 אוגוסט 2019
לפני:
סגנית הנשיאה, השופטת אריאלה גילצר – כץ

התובעת:
לאה קטייב

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי

החלטה

מינוי מומחה רפואי:
ד"ר דוד אנג'ל, מתמנה בזאת לשמש מומחה יועץ-רפואי, (להלן: "המומחה"), לשם מתן חוות דעת רפואית בשאלות המפורטות להלן, בהחלטה זו, והמתייחסות לתובעת. היועץ הרפואי מתבקש לעיין בכל המסמכים הרפואיים המצורפים וליתן חוות דעתו תוך 30 יום מיום קבלת החלטה זו. אם וככל שמי מן הצדדים היה או עודנו בקשר עם המומחה, לגבי תובענה זו או הפגיעה מושא התובענה, לרבות חוות דעת שקיבל מהמומחה, יגיש הודעה בכתב לבית דין זה וישירות לצד שכנגד , תוך 5 ימים מיום קבלת החלטה זו.

מסמכים רפואיים:
 רצ"ב תיק ובו כל המסמכים הרפואיים הרלוונטיים לעניינה של התובע ת.
 
העובדות:
1. התובעת ילידת 1966.
2. התובעת עבדה כנציגת שירות טלפוני בחברת אקספון 018 במשך כ-8 שנים.
3. התובעת עבדה מ-07:30 בבוקר עד השעה 15:00 או 16:00 (כל יום).
4. עיקר עבודתה של התובעת היה מענה לשיחות טלפון באמצעות אוזניות משולבות עם מיקרופון ("מדונה"). בזמן השיחה הייתה התובעת מתעדת את תוכן השיחה באמצעות הקלדה.
5. התובעת איננה מקלידה בשיטה "עיוורת" ובזמן ההקלדה הרימה את הראש לכיוון המסך והורידה אותו לכיוון המקלדת, וחוזר חלילה.
6. התובעת תיעדה 70 עד 100 שיחות ביום עבודה. כל שיחה ארכה בממוצע 6.5 דקות. בכל שיחה הקלידה התובעת כ-8 שורות. קרי, התובעת הרימה והורידה את ראשה בכל שיחה כ-80 פעם ולאורך יום עבודה אלפי פעמים.
7. העבודה של התובעת לאורך כל המשמרת הייתה זהה.
   
השאלות עליהן ישיב המומחה:

מהו ליקויה של התובעת בצווארה?

האם ניתן לקבוע, בסבירות של מעל 50%, קיומו של קשר סיבתי בין עבודת התובעת לליקוי ממנו היא סובל ת? גם החמרת מצב הליקוי עקב העבודה משמעה קיום קשר סיבתי בין השניים.

ככל שהתשובה לשאלה הקודמת הינה בחיוב, וקיים לדעת המומחה קשר סיבתי בין העבודה לליקוי, הוא מתבקש להשיב לשאלה הבאה בדבר אופן קרות הליקוי, דהיינו: האם בעיקרו של דבר ניתן לומר, כי ליקויה של התובעת עקב עבודתו נגרם על דרך של פגיעות זעירות, כך שכל אחת מהן הסבה לה נזק זעיר בלתי הדיר, עד שהצטברות הנזקים הזעירים הללו זה על גבי זה גרמה גם כן לליקויה (כדוגמת טיפות מים המחוררות את האבן עליה הן נוטפות).

ככל שהמומחה ישיב לשאלה הקודמת בחיוב, הוא מתבקש להשיב לשאלה הבאה בדבר השפעת העבודה על הליקוי ביחס לגורמיו האחרים, דהיינו - האם לעבודת התובעת השפעה משמעותית על ליקויה של התובע? ("השפעה משמעותית" על פי הפסיקה היא בשיעור של 20% ומעלה).

המומחה ינמק תשובותיו.

התיק יובא לעיוני ביום 15.9.19.
  
המזכירות תשלח עותק ההחלטה לצדדים ולידי המומחה.

ניתנה היום, ד' אב תשע"ט, (05 אוגוסט 2019), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.