הדפסה

בית דין אזורי לעבודה בתל אביב - יפו ב"ל 56118-09-16

01 ספטמבר 2019
לפני:
כב' השופטת אסנת רובוביץ - ברכש

התובע:
דניאל פור יצחק

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי

החלטה

המינוי
פרופ' אנדריי קרן מתמנה בזה כמומחה יועץ רפואי לבית הדין ( להלן - המומחה) בכדי לתת חוות דעת רפואית בעניינו של התובע בשאלות המפורטות להלן, וזאת תוך 30 ימים מיום שקיבל לידיו החלטה זו.
חוות הדעת תינתן בדרך שבה ניתנת חוות דעת של מומחה לפי פקודת הראיות [ נוסח חדש], התשל"א – 1971 ובכלל זה על המומחה לפרט את פרטי השכלתו וניסיונו, וכן להצהיר כי ידוע לו שחוות דעתו ניתנת במקום עדות בבית הדין על המשתמע מכך.
המסמכים
מצורפים בזה המסמכים כדלקמן:
החומר הרפואי שצורף לכתב התביעה.
התיעוד הרפואי שהוזמן על ידי הנתבע.
מוצגים שהוצגו במסגרת הליך ההוכחות וסומנו כנ/5, נ/6 ו-נ/7.

העובדות
להלן עובדות המקרה:
התובע יליד שנת 1960. בזמנים הרלוונטיים לתביעה עבד כנהג אוטובוס בחברת "מסיעי מוטי".
התובע, עבד כנהג רכב כבד שישה ימים בשבוע ועבודתו התבצעה בישיבה ואיננה כוללת מאמץ פיזי כלשהוא אלא רק נהיגה ממקום למקום לפי סידור העבודה.
ביום 14.4.15 בשעות הצהריים התבקש התובע טלפונית על ידי סדרן החברה, מר ציון עזיזי להיפגש עם מר יוני קלר, נהג אוטובוס אחר כדי להעביר לו גלגל אוטובוס רזרבי שהונח אצל התובע במשקל של כ 200 ק"ג. התובע לא ביצע משימות דומות כאלה בעבר כי הטיפול בצמיגים מטופל על ידי הפנצ'ריה שמקום העבודה מטפל בה. עם הגיעו למקום המפגש לפני שמר יוני קלר הגיע, התחיל התובע להוציא את הגלגל מתא המטען. משך את הגלגל לכיוונו והוריד אותו לכיוון הרצפה ורצה להעמידו בצורה אנכית. עם ביצוע פעולות אלה התחיל להרגיש תחושת כאבים בחזה וזיעה, הפעולה דרשה ממנו מאמץ רב כי מדובר היה בגלגל כבד ביותר והיה עליו לייצב אותו ולהוריד אותו בעדינות לרצפה.
לאחר שהוריד את הגלגל מתא המטען הצטרף אליו מר קלר שסייע לו להעביר את הגלגל לאוטובוס שלו. בבוקר למחרת המשיך התובע להרגיש רע ומשכך ביום 15.4.15 פונה התובע באמבולנס בשל כאבים במרכז החזה עם חשד לאוטם בשריר הלב.
האירוע מיום 14.4.15 הוכר כאירוע חריג על ידי בית הדין.
השאלות
מהו הליקוי ממנו סובל התובע?
האם התובע עבר אירוע לבבי על פי החומר הרפואי שצורף להחלטת העובדות?
האם קיים קשר סיבתי בין האירוע בעבודה המתואר בעובדות המקרה לבין האירוע הלבבי אותו עבר התובע?
ככל שהמומחה ישיב בחיוב לשאלה הקודמת, הוא מתבקש להשיב לשאלה הבאה: האם לדעתך סביר יותר להניח כי האירוע הלבבי היה מתרחש בפרק הזמן בו הוא אירע בפועל גם אלמלא האירוע בעבודה; או שסביר יותר להניח שאלמלא האירוע בעבודה מועד התרחשותו היה נדחה לפרק זמן מאוחר יותר?

ההחלטה תומצא לצדדים (ללא החומר הרפואי) ולמומחה (בצרוף החומר הרפואי).
כמו כן, אם וככל שמי מן הצדדים היה או עודנו בקשר עם המומחה, לגבי תובענה זו או הפגיעה מושא התובענה, לרבות חוות דעת שקיבל מהמומחה, יגיש הודעה בכתב לבית דין זה וישירות לצד שכנגד, תוך 7 ימים ממועד קבלת החלטה זו.
לעיון ביום 30.9.19.

ניתנה היום, א' אלול תשע"ט, (01 ספטמבר 2019), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.