הדפסה

בית דין אזורי לעבודה בתל אביב - יפו ב"ל 3751-09-14

לפני:
השופטת נטע רות

התובע
חזקיה באכסי

-
הנתבע
המוסד לבטוח לאומי

החלטה

בהמשך לחוות דעתך מיום 29/3/16 הינך מתבקש להשיב על שאלות ההבהרה כדלקמן במידת האפשר תוך 30 יום ממועד קבלת החלטה זו :

1. מה היא המחלה ותת המחלה אשר ממנה סובל התובע?
בסעיף 1 לחוות דעתך מ יום 29/3/16 קבע כי "לתובע מר באכסי חזקיה מחלת ריאות..." כמו כן, בסעיף 2 ד' לחוות הדעת קבעת כי "ניתן לקבוע כי מצבו הרפואי של התובע נובע מסדרה של פגיעות זעירות חוזרות ממושכות... על דרך המיקרוטראומה".
בסעיף ב (1) כי "התובע מר באכסי עישן עישון כבד וממושך שללא ספק תרם משמעותית למחלת הריאות ממנה הוא סובל".
בסעיף ב (1) ציינת כי "קיימות כמות גדולת של ספרות רפואית מכל רחבי העולם, המוכיחה כי העיסוק הספציפי בצבעות רכב... גורם למחלות ריאה סימפונית חסימתיות. "בחוות דעתך לא ציינת לפחות מאמר אחד המחזק את עמדתך.

  1. נא לציין ולפרט את המאמרים שעל בסיסם ביססת את החלטתך?
  2. האם מוכר לך REVIEW אשר פורסם ע"י RAHERSON ב REVIEW EUORPEAN RESPIRRATORY ביום 18/11/2014?
  3. במידה ותשובתך לשאלה מס' 2 חיובית, האם תסכימי כי מאמר זה מבוסס על סקירת ספרות מעמיקה אשר כוללת בתוכה 76 פרסומים ובהתייחסות להתפתחות ה COPD המסכם כי עישון אקטיבי הינו גורם משמעותי אצל גברים מעל גיל 30 בהשוואה לנשים באותו גיל ומשתנה ממדינה למדינה בין 40% ל 70%?
  4. בחוות דעתך ציינת כי "מאחר ו COPD מתפתח רק 20% מן המעשנים ובשיעור דומה אצל צבעי רכב, והיות ונמצאו הבדלים לא גדולים הראייתים בין צבעי רכב שישונו וכאלה לא עישנו, ניתן לקבוע בוודאות שתרומת החשיפה התעסוקתית לנזקים הריאתים של מר באכסי עולה מעל 20%". במאמר המצותת בהתייחסות להתפתחות המחלה הנה 19% ובקרב הלא מעשנים 31%. במאמר זה קיימת התייחסות לקרב חולים מסביבה הכפרית בה קיימת חשיפה משמעותית של חלקיקים אורגנים, אבק ירקות, רעליים, חיידקים ופטריות, בתעשיית טקסטיל עם חשיפה לרמה גבוה של אבק צמח, כותנה, תעשיית ברזל ופלדה וענף הבנייה. אין במאמר זה כלל התייחסות לחולי COPD צבעי רכב.
  5. נא לפרט האם יש בידך מאמר מקצועי אשר מחזק את קביעתך?
  6. מה תחום המומחיות שלך בתשובותיך כי "ניתן לקבוע כי מצבו הרפואי של התובע נובע מסדרה של פגיעות זעירות חוזרות ונשנות ממושכות... על דרך המיקרוטראומה".

ניתנה היום, 8.12.17 בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.

חתימה