הדפסה

בית דין אזורי לעבודה בירושלים ק"ג 14808-07-19

18 נובמבר 2019

לפני:

כב' השופטת רחל בר"ג-הירשברג
נציג ציבור (עובדים) מר יעקב מלול
נציגת ציבור (מעסיקים) גב' איריס שליט
התובע
לי שמואל גולן ת"ז X699 57561
בעצמו
-
הנתבעת
1. מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
ע"י ב"כ: עו"ד אבנר בן חיון

פסק דין

  1. מונחת לפנינו תביעתו של מר לי שמואל גולן למתן פסק דין הצהרתי שלפיו היה ידוע בציבור של המנוחה גב' גליה גולן פרס ז"ל. זאת לשם קביעת זכאותו של מר גולן לקצבת שארים מהנתבעת.
  2. לתמיכה בבקשתו צירף מר גולן ספחים של תעודת הזהות שלו ושל המנוחה, מהם עולה כי התגוררו ב אותו המען וכי נולדו להם שתי בנות; צו ירושה בו הוא מופיע כבן זוג וכיורש של המנוחה ; תצהירים שלו ו של הורי המנוחה התומכים בגרסתו, ודוח לעמית שקיבלה המנוחה מהנתבעת לשנת 2015. לאחר שהוגש כתב ההגנה וברשות בית הדין צירף מר גולן לתביעתו גם תעודות ביטוח רכב שלו ושל והמנוחה; ג יליונות מגזינים על שמו ועל שם המנוחה; מסמכי אשפוז המעידים על קיומו של בן זוג; מסמכי פוליסת ביטוח משפחתית; חשבונות טלפון סלולרי משותפים לו ולמנוחה ; הסכם שכירות משותף; תמונות ממהלך החיים המשותפים.
  3. לנוכח העולה מכלל המסמכים הודיעה הנתבעת כי היא מותירה את ההחלטה בתביעה לשיקול דעת בית הדין.
  4. לאחר שעיינו בכלל החומר שהונח לפנינו ובפרט בצו הירושה, בתצהירים של הורי המנוחה, ספחי תעודת הזהות והסכם השכירות המעידים על מגורים משותפים נחה דעתנו כי התובע והמנוחה היו ידועים בציבור, כהגדרת המונח בתקנון הנתבעת.
  5. אשר על כן התביעה מתקבלת והרינו קובעים כי מר לי שמואל גולן היה ידוע בציבור של גב' גליה גולן פרס ז"ל אשר נשאה בחייה תעודת זהות שמספרה 023850308. בהתאם זכאי מר גולן לזכויות הנובעות ממעמדו זה.
  6. לנוכח עמדת הנתבעת שהותירה את ההכרעה בתביעה לשיקול דעת בית הדין ובהתאם להלכה הפסוקה בדבר הימנעות מהשתת הוצאות במקרה בו הקרן הותירה את ההכרעה לשיקול דעת בית הדין (ראו: ע"ע (ארצי) 212/10 קרן הגמלאות המרכזית של עובדי ההסתדרות בע"מ (בניהול מיוחד) – שניידר (28.4.2011) איננו עושים צו להוצאות.

ניתן היום, כ' חשוון תש"פ, (18 נובמבר 2019), בהעדר הצדדים ויישלח אליהם .
פסק הדין נחתם בידי נציגי הציבור ועותק נמצא בתיק בית הדין, לצדדים מופץ עותק בחתימה אלקטרונית של השופטת לבדה.

נציג ציבור עובדים מר יעקב מלול

רחל בר"ג-הירשברג, שופטת

נציגת ציבור מעסיקים איריס שליט