הדפסה

בית דין אזורי לעבודה בירושלים סע"ש 52988-06-18

04 דצמבר 2018
לפני:
כב' השופט כאמל אבו קאעוד - סגן נשיא
התובע:
נולאן ננגקיל
ע"י ב"כ עו"ד אביחי וידהורן

-
הנתבע:
אליהו נוריאל ז"ל
ע"י "כ עו"ד אתי חסיד

החלטה

לפניי בקשת עו"ד אתי חסיד, ב"כ הנתבע, לדחיית התביעה כנגדו בשל פטירתו. ומנגד, בקשת התובע לתיקון כתב התביעה.
ביום 21.6.2018 הוגש כתב התביעה בתיק דנן.
מכתב התביעה עולה כי התובע, אזרח הפיליפינים, הועסק על-ידי הנתבע (להלן: המנוח) כמטפל סיעודי במשך כחמש שנים.
ביום 17.8.2018 הגישה עו"ד אתי חסיד בקשה לדחיית התביעה בשל מותו של המנוח . בבקשתה ציינה עו"ד חסיד כי המנוח הלך לעולמו ביום 15.8.2018 ואף צירפה הודעת פטירה.
בתגובתו מיום 2.10.2018, הבהיר התובע כי בעת הגשת התביעה המנוח היה עוד בין החיים. התובע ביקש לדחות את הבקשה לדחיית התביעה ועתר לתיקון כתב התביעה כך שחלף שמו של המנוח ייכתב "עזבון המנוח אליהו נוריאל ז"ל באמצעות היורשות: 1. גילי גוטמן; 2. עדי קרמין". בהתאמה ביקש התובע לערוך שינויים נוספים בגוף כתב התביעה.
ביום 18.10.2018 הגישה עו"ד חסיד תגובתה לבקשה לתיקון כתב התביעה. עו"ד חסיד טענה, כי בהתאם לסעיף 25(ב) לתקנות בית-הדין לעבודה, הרי שככל שלא התגבשה זהות היורשים – לא ניתן לקבוע מי הם בעלי הדין בהליך. עו"ד חסיד ציינה כי טרם ניתן צו על עזבון המנוח. משכך, ביקשה לעכב את ההליכים כנגד המנוח או לחילופין לדחות את התביעה ו/או לסלקה על הסף.
יוער, כי בתגובתה כללה עו"ד חסיד טענות קשות כנגד התובע.
בהחלטה מיום 28.10.2018 התבקשה עו"ד חסיד להבהיר האם היא מבצעת צוואתו או מנהלת עזבונו של המנוח וככל שכך להבהיר מהו סטאטוס הטיפול בעניינו של המנוח ומי הם יורשיו החוקיים. לצד זאת, הובהר כי בטענות עו"ד חסיד כנגד התובע אין בכדי להוביל לסילוק התביעה על הסף וכי אלה עשויות למצוא ביטוי ין במסגרת כתב הגנה, כתב תביעה שכנגד או לחילופין מול משטרת ישראל.
בהודעה מיום 11.11.2018 הבהירה עו"ד חסיד כי היא אינה מבצעת צוואתו או מנהלת עזבונו של המנוח. עוד הבהירה, כי המנוח שהיה גרוש בעת מותו לא הותיר אחריו צוואה וכי יורשותיו החוקיות הן בנותיו היחידות – גילי גוטמן ועדי קרמין. לבסוף הובהר כי היורשות החוקיות הגישו בקשה לצו ירושה ביחידת הרשם לענייני ירושה במחוז ירושלים וכי עד כה לא התקבל צו ירושה.
נוכח כלל המפורט לעיל, ובשים לב להוראת תקנה 25(ב) לתקנות בית-הדין לעבודה (סדרי דין), תשנ"ב-1991, איני סבור כי יש מקום לדחיית תביעת התובע, סעד לו עתרה עו"ד חסיד בבקשתה הראשונה לבית-הדין. יחד עם זאת, בשים לב לכך שטרם התקבל צו ירושה איני רואה לקבל את הבקשה לתיקון כתב התביעה בשלב זה.
ההליכים בתיק יעוכבו עד למתן צו ירושה של המנוח.
הצדדים יגישו הודעה מתאימה לעניין זה תוך 90 ימים. ככל שיהיה צורך בכך יגיש התובע במקביל לכך בקשה עדכנית לתיקון כתב התביעה.

ניתנה היום, כ"ו כסלו תשע"ט, (04 דצמבר 2018), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.