הדפסה

בית דין אזורי לעבודה בירושלים סע"ש 18247-10-18

21 אוגוסט 2019

לפני:

כב' השופט דניאל גולדברג
נציג ציבור (עובדים) מר אלי קדוש
נציג ציבור (מעסיקים) מר יצחק אופנהיים
התובעת
מלווינה אלחורי עווד

ע"י ב"כ: עו"ד האני טנוס
-
הנתבעת
מועצת הפליטים הנורווגית

ע"י ב"כ: עו"ד מאזן קופטי

פסק דין

בית הדין עיין בבקשת הנתבעת למחיקת התביעה ובתגובת התובעת לבקשה ומחליט להיעתר לבקשת הנתבעת ולהורות על מחיקת התביעה בהתאם לתקנה 46(ד) לתקנות בית הדין לעבודה, תשכ"ט-1969.
בהחלטת בית הדין מיום 4.7.19 התקבלה בקשת הנתבעת לצו לגילוי מסמכים, ונקבע כי על התובעת להגיש תצהיר גילוי מסמכים מתוקן, כפי דרישת הנתבעת בבקשתה. בתצהיר המתוקן נדרשה התובעת לפרט את מכתבי הדוא"ל שבגילוי המסמכים מטעמה לפי זהות שולחיהם, נמעניהם ותאריכיהם, עד ליום 19.7.19.
התובעת לא קיימה את החלטת בית הדין מיום 4.7.19, וביום 30.7.19 הוגשה בקשה זו.
תגובת התובעת לבקשה אינה מניחה את דעתו של בית הדין. באותו חלק של התגובה שמהווה תשובה עניינית לבקשה, מביא ב"כ התובעת לידיעת בית הדין כי הודיע לב"כ הנתבעת כי יכבד את בקשת והחלטת בית הדין, אך לשם כך יידרש לו זמן נוסף בשל הפגרה ו"הם יישלחו בהקדם בשים לב כי התובעת מתגוררת בירושלים ואילו בא כוחה בחיפה, אך הכל מטופל ומתקדם". בתגובה נאמר, עם זאת, כי התובעת מצהירה כי ההליכים מבחינתה יסתיימו עד ליום 15.8.19.
תגובת התובעת אינה כוללת בקשה להארכת מועד לקיום "בקשת והחלטת" בית הדין.
על רקע זה, התבקשה הנתבעת להודיע עד ליום 18.8.19 אם היא מוסיפה לעמוד על בקשתה. ביום 15.8.19 בשעה 14:12 הודיעה הנתבעת כי היא מוסיפה לעמוד על הבקשה וטענה כי "עד עצם היום הזה" לא הגישה התובעת את תצהיר גילוי המסמכים.
הבקשה למחיקת התביעה הוגשה לאחר שצו לגילוי מסמכים שניתן כלפי התובעת, בעקבות קיום לקוי של צו קודם, לא קוים על ידי התובעת במועד שנקבע בהחלטת בית הדין. מחיקת התביעה אינה חוסמת את התובעת מהבאת עניינה להכרעת בית הדין על פי טענותיה לגופן, אלא מהווה אך סנקציה דיונית בשל אי קיום החלטת בית הדין. משמעותה של סנקציה זו אינה, כאמור, חסימת התובעת מבירור תביעתה, אלא אך מסר שככל שתבחר לעשות כן, יהא עליה להגיש תביעה חדשה ובמהלכה לנהל את ההתדיינות במסגרת החלטות בית הדין.
התביעה נמחקת.
התובעת תשלם לנתבעת שכ"ט עו"ד בסך 2,500 ₪.
זכות ערעור לבית הדין הארצי לעבודה תוך 30 ימים.

ניתן היום, כ' אב תשע"ט, (21 אוגוסט 2019), בהעדר הצדדים ויישלח אליהם .

"ההחלטה נחתמה בידי נציגי הציבור ועותק נמצא בתיק בבית הדין. לצדדים מופץ עותק בחתימה אלקטרונית של השופט לבדו".

נציג ציבור

נציג ציבור

דניאל גולדברג, שופט