הדפסה

בית דין אזורי לעבודה בחיפה סע"ש 29516-11-15

מספר בקשה:13
בפני
כב' הנשיא אלכס קוגן

המבקש/התובע

נג'יב נסראלדין
ע"י ב"כ: עוה"ד א. רשף ואח'

נגד

המשיבים/הנתבעים

  1. מועצה מקומית דלית אל כרמל
  2. רפיק חלבי

ע"י ב"כ: עוה"ד רחלי ינקוביץ' ואח'

החלטה

1. לפני בקשה שהוגשה בהסכמה לביטול פסק דין שניתן ביום 5.11.18, אשר מחק את התביעה בהעדר הגשת תצהירי עדות ראשית מטעם התובע, כאשר גם הפעם לא הוגשו תצהירי התובע אלא שוב מתבקשת אורכה להגשתם .

2. מדובר בתביעה שהוגשה לבית הדין ביום 19.11.15, לפני כשלוש שנים, ע"י מר נג'יב נסראלדין, במסגרתה הוא תבע סך 595,750 ₪ בגין תקופת עבודתו וסיומה במועצה המקומית דלית אל כרמל, שם עבד כראש אגף מינהל.

3. בתיק התקיימו 4 ישיבות לפני כב' הרשמת שגית דרוקר (כתוארה אז):
א. ישיבה ראשונה התקיימה בבית הדין ביום 17.6.16, בסופה הוסכם כי הנתבעת תקבע פגישה עם הממונה על השכר באוצר, בניסיון לסיים את מרבית המחלוקות בתיק.
ב. ישיבה שניה בבית הדין התקיימה ביום 19.12.16, בסופה ביקשו הצדדים שוב שהות של 45 ימים לצורך התקדמות במשא ומתן.
ג. ישיבה שלישית התקיימה בבית הדין ביום 19.10.17, בסופה שוב ביקשו הצדדים לקבוע פגישה מאחר שנכנס חשב חדש לתפקידו במועצה.
ד. ישיבה רביעית התקיימה בבית הדין ביום 21.6.18, במהלכה הודיעו הצדדים כי הם עדיין נמצאים בהליך של משא ומתן, אלא שבשונה מיתר הישיבות הקודמות שהתקיימו בבית הדין, ניתנה בסוף הישיבה הנ"ל החלטה על גילוי מסמכים והגשת תצהירים, כך שעל ב"כ התובע היה להגיש תצהיריו תוך 60 יום מאותו מועד.

4. מאחר ותצהירי התובע לא הוגשו, ניתן ביום 5.11.18 פסק דין, המוחק את התביעה תוך שצוין, כי בתיק מתנהלת סחבת והימשכות הליכים בלתי מתקבלת על הדעת.

5. הנה כי כן, מוגשת בקשה זו שלפני לביטול בהסכמה של פסק הדין, בנימוק שמדובר בנושא רגיש ונוכח הבחירות שהתקיימו ברשויות המקומיות הסכימו הצדדים כי יש לדחות את המשא ומתן עד לאחר סיום הבחירות.

6. יש לשים קץ לסחבת הבלתי נסבלת המתקיימת כאן בתיק, ולהימשכות הליכים בלתי מתקבלת על הדעת. הבחירות לרשויות המקומיות היו ידועות לצדדים מזה זמן רב קודם שהתקיימו וזהו תיק שמתנהל בבית הדין משך 3 שנים ללא כל התקדמות.

7. "משא ומתן" אינו מונח קסם שיהווה בכל תנאי נימוק המצדיק סחבת בבית הדין.
הצדדים העמידו כאן את בית הדין בפני עובדה מוגמרת של הימשכות הליכים בלתי מתקבלת על הדעת, תוך אותו נימוק "קיומו של משא ומתן" כשעד היום התיק מתנהל מזה 3 שנים בבית הדין, ואפילו תצהירי התובע לא הוגשו, למרות שאלו היו צריכים להיות מוגשים מלפני זמן רב. יודגש, כי פסק הדין למחיקת התביעה לא ניתן סמוך לאחר המועד בו היה על התובע להגיש תצהירי עדות ראשית מטעמו, אלא זמן רב לאחריו.

8. בנסיבות שפורטו לעיל, אין כל מקום להשאיר את התיק תלוי ועומד ללא כל תזוזה או התקדמות, ועכשיו משנמחקה התביעה יש לצדדים את כל הזמן לניהולו של משא ומתן, שאם בסופו של יום המשא ומתן לא יצלח, יוכל התובע להגיש מחדש תביעתו, שהרי ממילא היא רק נמחקה ולא נדחתה.

9. אשר על כן, הבקשה נדחית.
אינני עושה צו להוצאות ובכך נעשה חסד עם הצדדים.

ניתנה היום, י' כסלו תשע"ט, 18 נובמבר 2018, בהעדר הצדדים.