הדפסה

בית דין אזורי לעבודה בבאר שבע ב"ל 7753-02-18

לפני: כב' השופטת רחל גרוס
נציגת ציבור (עובדים) גב' רחל מצרי לבני
נציגת ציבור (מעסיקים) גב' אילנה מסד

התובע:
מקסים אינוזמצב
ע"י ב"כ: עו"ד נגה צלאח

-
הנתבע:
המוסד לביטוח לאומי
ע"י ב"כ: עו"ד אתי צור אסרף

החלטה

1. לאחר ששקלנו את טענות הצדדים ועיינו בכל המסמכים הננו מקבלות את גרסת התובע ביחס לאופן מילוי הארגזים כמפורט בסעיפים 14 ו-15 להודעה בדבר עובדות מוסכמות. התובע העיד כי הארגז היה מונח על העגלה והוא היה לוקח את המוצר מגובה המסוע ומתכופף לשים את המוצרים בארגז שמונח על העגלה. גרסת התובע בעניין זה לא נסתרה על ידי הנתבע.

2. באשר לזמן העבודה במקררים, אמנם, עדת התובע, הגב' אלה זו'קוב העידה כי התובע סידר את המקרר כשעה, שעה וחצי ביום (ראו פרוטוקול עמ' 11, ש' 31- עמ' 12 ש' 2). עם זאת, העד הנוסף מטעם התובע, מר ניקולאי וודופיאנוב, תמך בגרסת התובע והבהיר כי התובע עסק בסידור המקררים במהלך כל משמרת הבוקר (ראו פרוטוקול עמ' 14, ש' 13) והסביר כי מדובר בארבעה עד שישה מקררים ואין אפשרות לעשות את זה בשעה- שעה וחצי (ראו פרוטוקול עמ' 14, ש' 17-18). בנסיבות הענין ובשים לב לכך כי העדה (הגב' אלה) לא התייחסה למספר המקררים ובשים לב למכלול הראיות , הננו קובעות כי התובע עבד בסידור המקררים כ-6 שעות במהלך משמרת הבוקר (ארבעה עד שישה מקררים, סידור מקרר נמשך כשעה עד שעה וחצי) וביתר הזמן עבד על מכונת האריזה.

לאור האמור, בסעיף 31 יירשם "במשמרת הבוקר, התובע עבד בסידור המקררים כ- 6 שעות וביתר הזמן עבד על מכונת האריזה".

3. בהתאם, באשר לעובדות ביחס למחלקת בשר טרי, יש להבהיר , כי העבודה במחלקת בשר טרי באה על חשבון זמן העבודה במקררים ולא מדובר בזמן עבודה נוסף (ראו פרוטוקול עמ' 8, ש' 25- עמ' 9 ש' 2).
על כן, בסעיף 33 יירשם: "בעשרת החודשים האחרונים לעבודתו של התובע, התובע היה עובד 4 פעמים בשבוע גם בעמדת שקילת בשר טרי כ- 4 שעות ביום עבודה. ביתר הזמן, התובע עבד כאחראי מקררים".

4. ההחלטה בדבר מינוי המומחה הרפואי תשלח לצדדים בנפרד.

ניתנה היום, כ"ז אדר א' תשע"ט, (04 מרץ 2019), בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.

גב' רחל מצרי לבני
נציגת ציבור (עובדים)

רחל גרוס
שופטת

גב' אילנה מסד
נציגת ציבור (מעסיקים)