הדפסה

בג"ץ 7599/15 קיבוץ שדות ים נ. שר האוצר

פסק-דין בתיק בג"ץ 7599/15
בבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק

בג"ץ 7599/15

לפני:
כבוד השופטת א' חיות

כבוד השופט ע' פוגלמן

כבוד השופטת ע' ברון

העותר:
קיבוץ שדות ים

נ ג ד

המשיבים:
1. שר האוצר

2. מנכ"ל משרד האוצר

3. המועצה הארצית לתכנון ולבניה

4. הוועדה המחוזית לתכנון ולבניה מחוז חיפה

5. הוועדה המקומית לתכנון ולבניה חוף הכרמל

עתירה למתן צו על-תנאי

בשם העותר:
עו"ד שי גרנות; עו"ד יהודה אילוק

בשם המשיבים 4-1:
עו"ד תדמור עציון

בשם המשיבה 5:
עו"ד אסנת הירש

פסק-דין

א' חיות:

1. בעתירה דנן מבקש העותר להורות למשיבים לעדכן את לוח 2 בתמ"א 35 (להלן: לוח 2) כך שיתאפשר לו להקים יחידות דיור נוספות בשטחו. בתגובתם לעתירה טענו המשיבים כי מדובר בעתירה מוקדמת שכן באפשרותו של העותר להשיג את מבוקשו באמצעות פניה למשיבה 4 (להלן: הוועדה המחוזית) אשר עתידה להעביר למשיבה 3 (להלן: המועצה הארצית) הערות בנוגע לעדכון לוח 2. נוכח האמור בתגובת המשיבים הטיפול בעתירה הושהה עד למתן החלטה סופית בעניינו של העותר.

2. ביום 10.5.2016 התקיים דיון במועצה הארצית בנוגע לעדכון לוח 2 במסגרתו המליצה הוועדה המחוזית להגדיל את מספר יחידות הדיור המקסימאלי שניתן לבנות בשטחו של העותר. למרות המלצתה של הוועדה המחוזית קבעה המועצה הארצית כי לעת הזו אין מקום להורות על הגדלת מספר יחידות הדיור שבאפשרותו של העותר לבנות. כמו כן, הפנתה המועצה הארצית לסעיף 18.4 בתמ"א 35 המאפשר לה לבחון את הצורך בעדכונו של לוח 2 אחת לשנה. בעקבות החלטת המועצה הארצית מבקש העותר להתלות את ההליכים בעתירה למשך שנה על מנת שיתאפשר לו לפעול אל מול מוסדות התכנון לשם עדכונו של לוח 2.

3. בהינתן העובדה שהעותר אינו תוקף את החלטת המועצה הארצית בעניינו אלא אך מבקש לנסות ולהשיג את מבוקשו באמצעות פנייה נוספת בעתיד למוסדות התכנון, אין מקום להיעתר לבקשתו להתליית ההליכים בעתירה ויש להורות על מחיקתה כעתירה שמיצתה את עצמה. מאליו מובן כי ככל שבעתיד תינתן החלטה חדשה בעניינו של העותר והוא יראה עצמו נפגע מהחלטה זו יהיה באפשרותו להגיש עתירה חדשה בנדון.

אשר על כן, העתירה נמחקת.

אין צו להוצאות.

ניתן היום, ‏א' בתמוז התשע"ו (‏7.7.2016).

ש ו פ ט ת
ש ו פ ט
ש ו פ ט ת

_________________________
העותק כפוף לשינויי עריכה וניסוח. 15075990_V06.doc גק
מרכז מידע, טל' 077-XXXX333 ; אתר אינטרנט, www.court.gov.il