הדפסה

אקסלרוד(אסיר) נ' משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר ואח'

לפני כב' השופטת מיכל ברנט

העותרים
יגאל אקסלרוד (אסיר)

נגד

המשיבים

  1. משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר
  2. מדינת ישראל

<#2#>
נוכחים:
העותר ובאת כוחו – קרן קלר
ב"כ המשיב - עו"ד מוזי יצחקי

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזרת על העתירה. קיבלתי את מבוקשנו בנוגע למהות, חברי הציע שהוא ישולב בקבוצה שליטה בכעסים שתפתח בקרוב. הואיל שדבר זה כבר הובטח לי באפריל 14 וזה לא קרה, אני מבקשת מחברי לתחום זאת בזמןסביר, כמו שילוב העותר בקבוצה שנפתחת בקרוב.

ב"כ המשיב: אני לא יכול להצהיר בצורה ברורה שזה יקרה אך יש כוונה אמיתית של הגורמים הטיפוליים לשלב את העותר בקבוצה שתפתח בבית סוהר השרון תוך חודשיים-שלושה וזאת תהיה ראשית הדרך הטיפולית של העותר.

החלטה

העותר נדון למאסר עולם בלתי קצוב ו- 20 שנה בגין רצח, גניבה, נהיגת רכב ללא רשיון ובעילה באיומים והחל לרצות מאסרו ביום 1/10/97.
לעותר זהו מאסרו הראשון והוא מסווג לקטיגוריה א משטרה, עבריין מין.
העותר מבקש להשתלב בטיפול. לטענתו ריצה כבר 17 שנים ממאסרו, אין מחלוקת שהוא זקוק לטיפול אך עד היום לא שולב, גם לא בטיפול פרטני או בקבוצת טיפול ראשונית.
העותר הוגדר כטעון הגנה ו עד שנת 2004 שהה בהפרדה, לאחר מכן הוצא מן ההפרדה וכיום הוא מתפקד, מועסק ומבקש להשתלב בטיפול.
ב"כ המשיב טען כי עד שנת 2004 סירב העותר להשתלב באגפים רגילים ולפיכך הוחזק באגפי הפרדה, כיום התנהגותו תקינה והוא מועסק בעבודה יצרנית. העותר מיעט לפנות לגורמי טיפול ועיקר פניותיו היו לקציבת עונשו, רמת מסוכנותו המינית גבוהה ואיןחולק כי זקוק לטיפול במסגרת מב"ן. נטען כי כרגע אין תאריך יעד לפתיחת קבוצה פסיכו חינוכית לעברייני מין אך תבדק אפשרות שילובו של העותר בקבוצות טיפוליות לרבות קבוצת שליטה בכעסים אשר תפתח בקרוב.

לאור האמור, מתבקש המשיב לבחון אפשרות השתלבותו של העותר בקבוצה טיפולית המתאימה לו ואשר תפתח בעתיד הקרוב ובכפוף לאמור, העתירה נדחית.

ניתנה והודעה היום ט"ו טבת תשע"ה, 6/1/15 במעמד ב"כ הצדדים והעותר.

מיכל ברנט, שופטת