הדפסה

אללוף(אסיר) נ' משטרת ישראל/שרות בתי הסוהר-מחלקת האסיר ואח'

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד
עת"א 23428-02-15 יהונתן טל אללוף נ' שב"ס

18 מרץ 2015

לפני כב' השופטת מיכל ברנט

העותר
יהונתן טל אללוף

נגד

המשיב
שירות בתי הסוהר

נוכחים:
העותר
ב"כ המשיב עו"ד ליאור קורן

פרוטוקול

העותר: קראתי את כתב התשובה וזה גיבובי שטויות, לאור העובדה כי קיימת פסיקה של השופט ג'ובראן ואדמונד לוי כי כל טובין הנרכשים על ידי האסיר באופן חוקי, יוחזקו על ידי האסיר ללא סייג. ברגע שהחרימו לי את המסמכים, זה שיבוש הליכי משפט.
אני לא יכול להציג לבית המשפט את מספר ההליך. לקחו לי את החומר. הבאתי בזמנו את העתק ההחלטה של בית המשפט העליון ולקחו לי את המסמכים.
סוהר בטחון באגף בשם ארתור לקח ממני את המסמכים היום בבוקר ביציאה מהאגף.
נניח והם טוענים שאסור להחזיק יותר מעשרה, אני יכול להראות לבית המשפט שהוא יכול למצוא למעלה מ-200 דיסקים בכל חדר. דיסקים לא נרכשים בקנטינה, אלא לאחר אישור של קב"ט מודיעין וסגן מנהל בית הסוהר.
אני רכשתי 13 דיסקים באישור.
אחת לשבועיים, אם מפקד האגף פנוי, הוא לוקח אותך לאפסנאות, אתה מחזיר את ה-10 שברשותך ומקבל 10 אחרים שנלקחים לבדיקה. הדיסקים האלה נועדו להעביר את הזמן ולהרגיע את האדם ולא לעצבן אותו יותר.
יש גם פסיקה של בית המשפט העליון שקובעת שכולם שווי מעמדות. ברגע שאסיר אחד רשאי להחזיק למעלה מ-200 דיסקים, גם לי יש את הזכות להחזיק 80 דיסקים שזה בסך הכל 26 סרטים והשאר זה דיסקים של דת
לדוגמא, דיסקים של חתונה, שזה מגיע ב-2-3 דיסקים, מבחינתם זה לא סרט אחד אלא 2-3 דיסקים. יש לי רשימה שמית של כל הדיסקים שהוחרמו. זה אומר שאני יכול לקחת רק 3-4 סרטים ולחכות חודש ימים. זה לא הגיוני ולא מתקבל על הדעת ופוגע בזכויות שלי כאסיר להחזיק את מה שרכשתי בכסף, על פי פסיקת בית המשפט.

ב"כ המשיב: מהנספח שצורף לכתב התשובה, סגן מפקד בית הסוהר אומר בסעיף 4 שהוא יכול להחליף כל שבועיים. אף אחד לא אמר לו שהוא לא זכאי להכניס את הדיסקים. זה עובר בדיקה פעם אחת שבאמת התוכן תואם למה שכתוב וזה מאופסן במחסן של מפקד האגף ופעם בשבועיים יש התחייבות להחליף. העניין הוא שמדברים על הכמות. 89 דיסקים לאסיר אחד זה המון ולכן הפקודה אמרה שאפשר שיהיו 10 דיסקים. זה לא משנה אם מדובר בדיסק של חתונה שהאורך שלו הוא 2-3 דיסקים.

העותר: הדיסקים לא מאופסנים באגף אלא באפסנאות הראשית וזה לא פשוט להגיע לשם.

החלטה

העותר נדון ל-7 שנות מאסר שמניינן מיום 25.1.09 בגין ביצוע עבירות מין בבנות דודותיו, זהו מאסרו השני והוא מסווג לקטגוריה א' גילוי עריות.

העותר מלין על אי מתן אפשרות להכניס לתאו 89 דיסקים אשר נרכשו על ידו במהלך השנים בקנטינה.
בכתב התשובה נטען כי דיסקים אשר נרכשו במרכז המכר מותרים בהחזקה, ההנחיה היא לאפשר החזקת 10 דיסקים לכל אסיר בתא, והיא מעוגנת בפקנ"צ, ואחת לשבועיים רשאי כל אסיר להחליף את הדיסקים שברשותו בדיסקים המוחזקים באפסנאות המשנה.

במהלך הדיון טען העותר כי הדיסקים אשר נמצאים באפסנאות ואשר נרכשו במרכז המכר עוברים בדיקה, כך שלוקח זמן רב עד שהם מתקבלים אצל האסיר.
כמו כן, נטען כי קיימים דיסקים אשר מכילים לדוגמא סרטים ארוכים שצרובים על שלושה דיסקים ואלה נחשבים כשלושה דיסקים ולא כדיסק אחד.

בטרם תתקבל החלטה, מתבקש המשיב לבדוק האם אכן יש צורך בבדיקת דיסקים המאופסנים אצל המשיב ואשר נרכשו אצל המשיב, ואם כן, מדוע.
כמו כן, מתבקש המשיב ליתן התייחסותו לטענת העותר בדבר דיסקים הצרובים על מספר דיסקים, קרי, האם אלה נחשבים כדיסק אחד או כשלושה.

לאחר קבלת ההודעה, אשר תימסר לבית המשפט תוך 14 יום, תינתן החלטה.

ניתנה והודעה היום כ"ז באדר תשע"ה, 18/3/15 במעמד ב"כ המשיב והעותר.

מיכל ברנט, שופטת