הדפסה

אלואשוילי(עציר) נ' מדינת ישראל

לפני:
כב' הנשיא אברהם טל, אב"ד
כב' השופט אהרון מקובר
כב' השופט ד"ר שמואל בורנשטין

המערער
ידידיה אלואשוילי

נגד

המשיבה
מדינת ישראל

<#2#>
נוכחים:

המערער ובא כוחו עו"ד אבי כהן
ב"כ המשיבה עו"ד גל רוזנצוויג

פרוטוקול

ב"כ המערער: ביהמ"ש בזמנו קיבל את הערעור שלנו על המרת עבודות השירות לעונש של של"צ, המערער לא יכול היה לבצע את עבודות השל"צ. לאחר הנסיבות הטרגיות של פטירת בנו, הוא נעצר ונשרף במהלך המעצר, במהלך האירוע נשוא כתב האישום שבו הוא עצור, הוא ניצל בנס, כל גופו מכוסה בכוויות, הוא היה במר"ש מס' רב של חודשים, לאור זאת שירות המבחן מבקש, בין השאר, שיבצע את עבודות השל"צ.
לא יהיה ראוי להשית על המערער עונש מאסר בנסיבות אלה ולכן אבקש להשית מאסר על תנאי.

ב"כ המשיבה: פסק הדין מ- 1.12.13 היה תלוי נסיבות אישיות, ביהמ"ש אמר שלמעשה אלמלא עלה מגזר הדין כי ביהמ"ש קמא לא היה מודע לטרגדיה שעבר המערער כי בנו נפטר בסמוך לגזר הדין לא היו מקבלים את הערעור וכך נגזר כי יבצע 300 שעות של"צ, לכן שוב השתנו הנסיבות והוא כרגע לא יכול לבצע של"צ, ולכן לא ניתן לקיים את פסק הדין, הנסיבות החדשות מאיבות על הנסיבות הקודמות, כך שלמעשה אני חושב שבנסיבות הקיימות צריך לחזור לגזר הדין המקורי, לא בעבודות שירות אלא במאסר.
העונש מלכתחילה היה חמישה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות בכפוף להתאמה והיום הוא לא מתאים.

<#4#>
החלטה

המערער הורשע על פי הודאתו בת"פ 48390-06-11 (בימ"ש שלום ברמלה) בקשירת קשר לפשע, התפרצות לדירה וגניבה והצטיידות ברכב לשם כך, ונידון על ידי בימ"ש קמא, בין השאר, ל- 5 חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות.
ביום 1.12.13 קיבל ביהמ"ש זה, במותב שחלקו אחר, את ערעור המערער ובמקום 5 חודשי מאסר בעבודות שירות דן אותו לביצוע 300 שעות של"צ.
היום מונחת בפנינו בקשת שירות המבחן שלא להפעיל לגבי המערער תוכנית של"צ שכן אין לו מחויבות, יכולת יציבות ואחריות לבצען שכן התנהגותו הכללית מאופיינת בקשיי התארגנות, תפקוד לקוי או חוסר יציבות תעסוקתית.
ב"כ המערער מסכים לביטול עונש השל"צ ועותר להטלת מאסר על תנאי או קנס בסכום נמוך במקום עבודות השל"צ ואילו ב"כ המשיבה עותר להטיל על המערער עונש מאסר מאחורי סורג ובריח שכן היום הוא עצור בקשר לעניין אחר ולא יוכל לבצע עבודות שירות.
נוכח העניין האחר שבגינו עצור היום המערער, ומבלי להביע דעה בקשר אליו, נראה לנו כי יהיה נכון להטיל על המערער לרצות עונש מאסר מאחורי סורג ובריח.
כך גם לא ניתן להטיל עליו לבצע עבודות שירות, בהיותו עצור.
לאור כל האמור לעיל, אנו מבטלים את עונש השל"צ ומטילים על המערער קנס בגובה 2,000 ₪ או שבוע מאסר תמורתו.
הקנס ישולם תוך 60 יום.
יתר חלקי פסק הדין בעפ"ג 19153-10-13 (בימ"ש מחוזי מרכז לוד) יעמדו בתוקפם.

<#4#>
ניתנה והודע ה היום י"ט אלול תשע"ד, 14/09/2014 במעמד ב"כ הצדדים והמערער.

אברהם טל, נשיא
אב"ד

אהרון מקובר, שופט

ד"ר שמואל בורנשטין, שופט