הדפסה

אדרי ואח' נ' כונס נכסים רשמי באר שבע והדרום ואח'

בעניין:
פקודת החברות [נוסח חדש], התשמ"ג - 1983
להלן: "הפקודה"
ובעניין:
שביט התכוף בע"מ ח.פ 51-38268-67
להלן: "החברה"
ובעניין:
עו"ד ישראל בכר- מפרק וכונס נכסים של החברה
להלן: "המפרק "

ובעניין:
כונס הנכסים הרשמי
ע"י עוה"ד אלה חזוב
להלן: "הכונ"ר"

החלטה

בקשה לפסיקת שכ"ט עו"ד גם לגבי החלק של שווי כסף, בסך 21,149,188 ש"ח ובתוספת מאמץ מיוחד בשיעור של 100%.
הכונ"ר מסכים בעיקרון לבקשה אך טוען לתוספת מאמץ בשיעור של 30%.

מרפ חי, הטוענת להיותה נושה מהותי, (טענה שהמפרק חולק עליה), שכן הגישה תביעת חוב על סך של 3,000,000 ש"ח מתנגדת לבקשה וטוענת כי זו אינה נתמכת בדו"ח כספי כנדרש ומבוססת על סכומים עתידיים, שאין ודאות שיתקבלו וגם על סכומים רעיוניים, שכלל לא יגיעו לקופת הפירוק.

לאחר שעיינתי בבקשה ובתגובות הצדדים, נחה דעתי בנסיבות הענין, כי יש להביא בחשבון בעת אישור שכרו של המפרק את הסכום הרעיוני של שווי כסף בסך 21,149,188 ש"ח מעבר לתשלום של 1,800,000 ש"ח , שיכנס לקופת הפירוק.
אכן לא הוגש דו"ח כספי אך מדובר בסכומים מאד ברורים ומוחלטים ממקור אחד, שאין צורך להכביד ולהגיש דו"ח של רו"ח ובסמכות ביהמ"ש לפטור מכך, ובנסיבות שכאן יש לעשות שימוש בסמכות זו.
באשר לתוספת בשל מאמץ מיוחד, אכן המפרק בפעילותו הביא לתשלום המשמש את הבסיס לשכר המבוקש על ידו, אך אין מקום לתוספת מאמץ מיוחד של 100% וגם לא של 50%, בין היתר, בהתחשב בעובדה שתחשיב שכה"ט מביא בחשבון גם שווי כסף.
איני רואה לעכב תשלום שכרו של המפרק עד לקבלת מלוא הסכום בקופת הפירוק, לאור היותו של הסכום מוגדר, יחד עם זאת, ככל שלא תשולם מלוא התמורה, יצטרך המפרק להחזיר לקופת הפירוק את החלק היחסי.
על כן מאשרת שכר מימוש בסך של 285,369 ש"ח בתוספת מאמץ מיוחד בשיעור של 30%, כהצעת הכונ"ר, ובתוספת מע"מ.
לא מצאתי בתגובה התיחסות לבקשה החילופית שהשכר ישולם מחלקם של הנושים המובטחים, על כן יתייחס לכך המפרק - לאחר שיקבל את עמדת הנושים המובטחים -וזאת תוך 15 יום ותגובת הכונ"ר תינתן 15 יום לאחר מכן.
יש לשלם אגרת השגחה לכונ"ר.

ניתנה היום, כ"ה תמוז תשע"ה, 12 יולי 2015, בהעדר הצדדים.

שרה דברת, שופטת,
ס.נשיא